"על רה"מ להבהיר עמדתו ביחס לבנייה בי-ם"

כך דרשה ועדת הכלכלה, בתום דיון בו הוצגו נתונים סותרים על הקפאת הבנייה. ח"כ ארדן: ההגירה השלילית מהעיר עשויה לגבור

פנחס וולף
11/02/2008

ראש הממשלה יצטרך להבהיר עד סוף פברואר את עמדת הממשלה בנוגע להקפאת הבנייה בירושלים והסביבה. כך, על פי החלטת ועדת הכלכלה של הכנסת. יו"ר הוועדה, ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) הודיע גם, כי הוועדה תניח הצעת חוק למתן מענקים והלוואות לרוכשי דירות בבירה. "מחקר של מרכז המחקר ומידע של הכנסת קובע, כי לאור מדיניות הממשלה הנוכחית, לא רק שההגירה השלילית מהעיר לא תפחת, אלא אף עלולה לגבור", הוא הסביר.

בפני הוועדה הונחו נתונים סותרים. מנכ"ל העירייה, יאיר מעיין, אמר כי מכרז של 750 דירות לזוגות צעירים בפסגת זאב ומכרז נוסף של 120 יחידות דיור בהר חומה מתעכבים בשל הנחיית הממשלה. "ההנחיה על הקפאה גורמת למשבר חריף. מחירי דירות בעיר מטפסים בקצב מסחרר בשל המחסור בהיצע", הוא אמר.

לעומתו, סגן מנהל מחוז ירושלים במשרד השיכון, דב גל, אמר כי למיטב ידיעתו אין הנחיה מפורשת להקפאה. זאת בניגוד ליישובים ב"סובב ירושלים" – שם אין אישור לשווק דירות.

יו"ר האופוזיציה בעירייה, ניר ברקת, תקף את ראש הממשלה, וטען כי "אין עשן בלי אש". לדבריו, "במקום לדבר על חיזוקה ופיתוחה של ירושלים ובמקום שתינתן הנחייה ברורה לפתיחת ברזים ולבנות בכל מקום אפשרי בעיר, הוטל ערפל הקרב ממשרד ראש הממשלה. הדבר מפחיד, ויש להסירו מייד".

יוזם הדיון, ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי-מפד"ל) דיבר על הקפאת שיווק קרקע בירושלים והסביבה בכמות שמיועדת לכ- 2,000 יחידות דיור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully