הכנסת תדון בדו"ח וינוגרד ביום שני

  יו"ר הכנסת קבעה את הדיון המיוחד בדו"ח לשבוע הבא, לאחר שדחתה בקשה לקיימו היום. רה"מ ינאם בפני הח"כים במסגרת הדיון

  פנחס וולף

  מליאת הכנסת תקיים דיון מיוחד בדו"ח וינוגרד ביום שני הקרוב. כך החליטה היום (חמישי) יו"ר הכנסת, דליה איציק. זאת, בעקבות הגשתן של כ- 50 חתימות של חברי כנסת התומכים בקיום הדיון. יוזמי איסוף החתימות הם חברי הכנסת גדעון סער, זהבה גלאון, אביגדור יצחקי ואופיר פינס. במסגרת הדיון המיוחד, ינאם ראש הממשלה אהוד אולמרט בפני חברי הכנסת בנושא הדו"ח.

  כזכור, איציק סירבה לבקשתם של יו"ר סיעת הליכוד גדעון סער ויו"ר הוועדה לביקורת המדינה זבולון אורלב (איחוד לאומי - מפד"ל) לערוך דיון מיוחד היום, בנימוק שביום חמישי לא מתקיימים דיונים במליאה. מוקדם יותר השבוע, שיגר אורלב מכתב לאיציק בו כתב כי "הכנסת היא הזירה העיקרית בה צריכים להתקיים הדיונים בנושאים החשובים שעל סדר היום הלאומי, ולכן אין זה סביר לדחות את הדיון הפרלמנטרי במסקנות ועדת וינוגרד לשבוע הבא". בתגובה לקביעת מועד הדיון, מסר אורלב כי "חבל שהדיון לא התקיים היום כפי שביקשתי".

  גדעון ואורלב אמרו בתגובה להחלטה שלא לקיים את הדיון השבוע כי הם מצרים על החלטת יו"ר הכנסת. "בעינינו חשיבות הדו"ח עולה על נסיונותיו של ראש הממשלה להרוויח זמן ולדחות את הדיון". בעקבות הדחייה יזם סער מהלך לדיון "פירטי" בדו"ח וינוגרד בכנסת ביום שלישי. סער ועוד כעשרה חברי כנסת מרחבי הקשת הפוליטית עלו בזה אחר זה לבימת הכנסת, והקריאו כל אחד חלק מתוך דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד, שפורסם ב-30 לאפריל 2007.

  המהלך התבסס על כך שבכל יום שלישי כל ח"כ המבקש לשאת דברים במליאה מוזמן לעשות כן - במשך דקה אחת. בין הח"כים שהשתתפו במחאה היו גם יוסי ביילין וזהבה גלאון (מרצ), אריה אלדד וצבי הנדל (האיחוד הלאומי-מפד"ל), לימור לבנת ורובי ריבלין (ליכוד) ומוחמד ברכה (חד"ש).

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully