מופז: רק שנתיים לעצור את הגרעין האירני

"הרכבת האירנית היא רכבת אקספרס", התריע השר מופז. "בדו"ח האמריקאי יש הוכחות לכך שאירן תגיע ליכולת גרעינית עד 2010"

ספי קרופסקי

"אני מבקש להוכיח כי אירן עדיין מהווה איום קיומי על ישראל ועל העולם כולו", כך אמר הערב (רביעי) שר התחבורה שאול מופז בכנס הרצליה, בנאום שהקדיש לנושא הגרעין האירני. "שאיפותיה אינן נוגעות רק לישראל. היא היתלה בעולם, והרוויחה זמן יקר בעוד העולם הפסיד. נותרו שנתיים לעצור את אירן לפני שיהיה מאוחר מדי, וניגרר למלחמת עולם שלישית".

"הרכבת האירנית היא רכבת אקספרס. הקטר האירני דוהר לעבר הגרעין", אמר השר. "על ישראל מוטל לעמוד על המשמר ולהשפיע על תהליכים שיבטיחו את קיומה".

"אחמדיניג'ד הצליח לשכנע את העולם כי ישראל היא האויב היחיד שלו. ישראל היא חלק קטן מהשאיפות האסטרטגיות שלו. הוא פורט על רגשות השנאה לישראל בעולם. הוא מנסה להפחית מהמאבק נגד אירן. הטילים שהיא מפתחת יחלפו באלפי קילמוטרים את ישראל. הכתובת על הקיר בצבעים עזים".

שר התחבורה התייחס גם לדו"ח המודיעין האמריקאי, שקבע כי אירן הקפיאה את תהליך ייצור הנשק הגרעיני בשנת 2003. "בדו"ח המודיעין ניתן למצוא מה שמחפשים. מי שמתעמק, מוצא הוכחות לכך שאירן תגיע ליכולת עד תחילת 2010. הדו"ח קובע כי אירן עשתה פריצת דרך משמעותית בייצור צנטריפוגות, ועד סוף 2009 היא תוכל להרכיב פצצה".

מופז הזהיר בנאומו מפני הסכנה האירנית המאיימת על העולם כולו. "הטילים מכוונים לתל אביב ולריאד, אך גם לכל בירות אירופה ולחופה המזרחי של ארצות הברית. בשנה האחרונה הסכימו רוסיה ואירן על השלמת מתקן גרעיני. סין חתמה עם אירן על הסכם כלכלי למרות הפרות בוטות מצד אירן. האו"ם ומדינות ערב המתונות מחממים את היחסים את טהרן. העולם הולך אחורה, זו התדרדרות".

"ברור שאת המגמה הנוכחית יש לעצור וכל הדרכים כשרות. הכדור נמצא עדין במגרש העולם הנאור. זוהי שעה היסטורית בחייה של מדינה ושל עם. הפעם אף מנהיג לא יוכל לומר לא ידענו ולא שמענו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully