הקב"ן המרגל נשלח למאסר

5 שנות מאסר בפועל נגזרו הבוקר על רס"ן דוד שמיר, שניסה למכור מידע מסווג לגורמים עוינים. "הסיפור מנותק מכל מציאות"

נתיב נחמני

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר הבוקר חמש שנות מאסר בפועל ועוד שנתיים על תנאי על רס"ן (מיל) דוד שמיר, פסיכיאטר במקצועו, שהורשע במסגרת עסקת טיעון בשתי עבירות - מגע עם סוכן חוץ והחזקת ידיעות במטרה לפגוע בביטחון המדינה.

מגזר הדין עולה, כי במסגרת תפקידו בצבא כקב"ן נחשף שמיר לחומר מסווג שכלל בין היתר פרטים ביטחוניים ומסמכים צבאיים מסווגים, תוכניות חירום של חיל הרפואה, מידע על אופן פרישת כוחות החיל ומרכזי השליטה, דרכי סיוע נפשי לעורף בזמן מלחמה, תכניות לפינוי אזרחים והיערכות מודיעינית ומבצעית. בכל המידע הזה התכוון לעשות שימוש כשפנה לגורמים עוינים למדינה, כנגד בצע כסף, אותו תכנן לדרוש.

שמיר פנה לאירנים באינטרנט ובפקס והציע להם סיוע במאבק נגד המדינה. הוא פנה למשרד החוץ האירני, ולמרות שפניותיו לא נענו, הוא המשיך ופנה לגורמים נוספים באירן עם אותן הצעות. שמיר גם שלח מכתב באינטרנט לאוניברסיטת "אל-אזהר" בעזה והביע רצון "להצטרף למאמץ של חמאס ברצועה".

בגזר דינו אמרו השופטים כי "הסיפור כולו נראה לנו מלכתחילה מוזר, אניגמטי ומנותק מכל מציאות אפשרית. נבצר מאיתנו להבין מה יכול להניע אדם נורמטיבי לכאורה, בעל מעמד מקצועי וחברתי איתן, לקום יום אחד ולהציע את עזרתו לגורמים עוינים במדינה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully