פעיל חמאס הורשע ברצח 7 חיילים

שאדי חלאוה, פעיל בחמאס ובג'יהאד האיסלמי הורשע בביצוע פיגועים במחסום ארז ובנצרים, ובתכנון עשרות פיגועים נוספים

  • חלאוה שאדי
  • מחבל
נתיב נחמני

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שני) את שאדי חלאוה, פעיל ארגון חמאס והג'יהאד האיסלמי, ברצח חיילים ובתכנון פיגועים. בכתב האישום, שהגישה עו"ד עופרה לוי מפרקליטות מחוז דרום, מפורטים שלבי התכנון הקפדניים של מקרי הרצח, הפיגועים וגיוס פעילים נוספים לשורות הארגון.

חלאוה נטל חלק באיסוף המודיעין ובתכנון הפיגוע במחסום ארז ביולי 2003. בפיגוע זה נהרגו ארבעה חיילי צה"ל וארבעה חיילים נוספים נפצעו. באותה שנה חלאוה לקח חלק גם בתכנון הפיגוע בנצרים בו נהרגו שלושה חיילים.

אחראי לירי עשרות קסאמים

חלאוה הצטרף לג'יהאד האיסלמי בשנת 2002, והפך לחבר פעיל בארגון. זמן קצר לאחר צירופו, כבר תכנן לבצע בעצמו פיגוע התאבדות באחד הקיבוצים בישראל. ב-2003 תכננו חלאוה ומפעיליו לרצוח חיילים, ואספו מודיעין על הערכות צה"ל בבית חנון ברצועת עזה. הם תכננו לחפור בור מתחת למקום בו החיילים נהגו לחנות את הטנק שלהם. חלאוה התחמש לקראת הפיגוע, ואף צילם קלטת בה הוא קרא פסוקים מהקוראן ואת צוואתו. לבסוף, נלחץ חלאוה וויתר על התוכנית.

חאלוה הצטרף גם לחמאס ב-2004, במסגרת פעילותו בארגון הוא הטמין מטעני ענק רבים שנועדו לפגוע בחיילי צה"ל, וירה פצצות מרגמה ורקטות קסאם לעבר יישובי ישראל.

בדצמבר 2005 נעצר חלאוה באזור הר שגיא בפעילות משותפת של השב"כ, צה"ל והמשטרה, כשניסה עם אחרים להסתנן לישראל על מנת לחטוף חייל לצורך מיקוח. במהלך משפטו הוא הודה ברוב האשמות שיוחסו לו. שלושת שופטי המחוזי החליטו להרשיעו פה אחד בעשרות סעיפים, בהם רצח, קשירת קשר לרצח ובפציעה בנסיבות מחמירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully