חשד: 2 צעירים תכננו לרצוח אסיר בחופשה

המשטרה ידעה על הרצח המתוכנן והמתינה לחשודים. "המבצע היה תחת שליטה מלאה של הבלשים והפעילות היתה מבוקרת"

נתיב נחמני
20/12/2007

המשטרה עצרה הלילה (חמישי) שני תושבי חולון בשנות העשרים המוקדמות לחייהם, בחשד לניסיון רצח וקשירת קשר לביצוע פשע. השניים, דניאל זרוג ואברהם מאיה, המוכרים למשטרה מתחום הסמים והאלימות, נעצרו בידי כוח משימה משולב של בלשי מחוז תל אביב.

מחקירת המשטרה עולה, כי השניים תכננו לרצוח אסיר שיצא אתמול לחופשה מהכלא. הם נעצרו זמן קצר לפני שהאסיר הספיק להגיע לביתו. זרוג נתפס סמוך לביתו של האסיר, כשברשותו נשק חם, ואילו מאיה נעצר זמן קצר מאוחר יותר בביתו. ובחיפוש שנערך בביתו, נמצאו ששה קילוגרמים של חומר החשוד כחשיש.

מהמשטרה נמסר כי לבלשי היחידה המרכזית היה מידע מוקדם על סכסוך בין אחד החשודים לאסיר, ככל הנראה על רקע עסקאות סמים. כמו כן, המשטרה ידעה על ניסיון הרצח המתוכנן, אך היא לא יידעה את האסיר על כך.

שותפים נוספים לתכנון

פקד זאב חכים, ראש צוות חקירה במחלק לתפקידים מיוחדים בימ"ר תל אביב, אמר בשיחה עם וואלה! חדשות כי "המבצע היה תחת שליטה מלאה של הבלשים וכל הפעילות היתה מבוקרת". הוא סיפר כי "הבלשים הפתיעו את החשוד רגעים לפני שהוציא לפועל את שתכנן. אם האסיר היה מגיע מוקדם מהמתוכנן, הבלשים היו פועלים בהתאם".

מחקירת המשטרה עולה, כי לשניים היו ככל הנראה שותפים נוספים לתכנון האירוע. חשודים נוספים מעוכבים ברגעים אלו לחקירה. שני החשודים יובאו הבוקר לבית משפט השלום בתל אביב, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם ב-13 יום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully