בראון קורא לגוגל לעזור לעניי העולם

ר"מ בריטניה רוצה לרתום את 20 החברות הגדולות בעולם למען המדינות העניות, על מנת להשיג עד 2015 את היעדים שהציב האו"ם

10/12/2007

ראש ממשלת בריטניה [[גורדון בראון]] מתכנן לרתום 20 מהחברות הגדולות בעולם ובהן גוגל, כדי לעצור את ההדרדרות במשבר במדינות העולם העניות. בראון מעוניין להשיב את הקהילה הבינלאומית בחזרה לפעולה, על מנת להשיג את שבע מטרות הפיתוח שהציב האו"ם עם תחילת המילניום. תאריך היעד למילוי היעדים הוא 2015.

שרים בריטיים קיימו לאחרונה סדרת דיונים אינטנסיביים עם חברות במגזר הפרטי, בתקווה שהן ישתכנעו ויסכימו להשקיע כספים ולהשתמש בידע שלהן לצורך שיפור תשתיות במדינות העניות.

דו"ח שפרסם היום (שני) האו"ם מציג התקדמות מועטה לגבי שבע המטרות, שהוצבו על מנת להלחם בעוני ולשפר את מערכת החינוך, הבריאות והתברואה. ראש הממשלה בראון קיים לאחרונה שיחות עם ענקי האינטרנט והטלקומוניקציה, וחברות בינלאומיות אחרות כגון וול מארט, בשאיפה למצוא דרכים להגברת הצמיחה במדינות העניות. בראון מתכוון לנצל לצורך העניין שלושה אירועים שיתרחשו בשנה הבאה: ועידה של המגזר פרטי בלונדון באביב, ועידת ה-G8 שתיערך ביפן, וכנס נוסף של האו"ם שיתקיים בסתיו בניו יורק בסתיו.

"אנחנו בחצי הדרך להשגת המטרות שנקבעו, אך עומדת בפנינו עוד דרך ארוכה", אמר בראון בראיון לגארדיאן הבריטי. "2008 צריכה להיות שנת פיתוח, וזהו סימן לכולם להתחיל לפעול: לא רק ממשלות, עשירות או עניות, אלא גם החברה אזרחית, קבוצות דתיות, איחודים מסחריים וגם המגזר הפרטי".

"יש 72 מיליון ילדים שלא הולכים לבית ספר יסודי", הציג בראון את הנתונים. "במדינות מסוימות, אחת מל שש נשים מתה בלידה. ליותר מביליון אנשים אין גישה למי שתייה נקיים. הקהילה הבינלאומית צריכה להתמודד עם תכנית הפיתוח. אנחנו יודעים מה לעשות, ואנחנו צריכים לקיים את ההבטחות שלנו ולפעול. בראון קרא "לפגישה שתדון בפיתוח ובהשגת המטרות במהלך כנס האו"ם בדצמבר, על מנת לבחון מחדש ולשפר את המאמצים שלנו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully