אבו מאזן: ארה"ב רצינית לגבי המו"מ

יו"ר הרשות אמר בנאום בתוניס, כי ועידת השלום במוסקבה תתקיים בחורף. הניה: התיאום בין ישראל לאבו מאזן מסוכן, בפרט בזמן שגובר המצור על עזה

ניר יהב
30/11/2007

"אין לי שום ערבויות מארצות הברית הנוגעות למשא ומתן שיתחיל בחודש הבא, אולם יש לנו תחושה שהממשל האמריקאי רציני". כך אמר יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן במסיבת עיתונאים שקיים בתוניס. אבו מאזן גילה עוד כי ועידת השלום, שאותה תארח מוסקבה, צפויה להיערך בחודש פברואר או מרץ והיא תתמקד במעקב אחר המשא ומתן.

"נפתח במשא ומתן עם ישראל ב-12 בדצמבר ויוקצו לכך מספר ועדות", הוסיף אבו מאזן, שהגיע לביקור בתוניס היישר מוועידת אנאפוליס. הוא הסביר כי מדובר בעשר ועדות, כאשר כל אחת מהן תכלול מספר מומחים וכל אחת מהן תדון בנושא אחר כגון הפליטים, ירושלים וביטחון. "לאחר מכן תתקיים ועידה למדינות התורמות בפריז", הוסיף.

בתוך כך, ראש ממשלת חמאס המודח, איסמעיל הניה, תקף את שיתוף הפעולה בין הרשות לבין ישראל. "כאשר הפלסטינים מתחייבים לרדוף אחרי (פעילי חמאס - נ.י), בו בזמן שבתי המשפט הישראליים מחליטים להדק את החנק והמצור ולקצץ את אספקת הדלק לעזה - הדבר מוכיח כי התיאום בין ישראל לפלסטינים הגיע לשלב מסוכן". הניה קרא לבכירי הממשל ברמאללה לחזור בהם מהתיאום שנעשה עם הצד הישראלי.

בנוגע לדברי שליח הקוורטט למזרח התיכון טוני בלייר, לפיהם חמאס חייב להכיר בישראל כתנאי להשתתפותה בתהליך המדיני, אמר הניה: "אנו לא זקוקים לעצותיו של בלייר בעניין אדמתנו, זכויותינו ועקרונותינו, עליהם לא נוותר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully