אנאפוליס - תקווה או אכזבה?

ברק: בגלל רמון נואשם בכשלון הוועידה

לדברי שר הביטחון, רמון מעלה את ציפיות הפלסטינים. רמון: אם היינו מציעים להם חצי ממה שאתה הצעת, היינו נוסעים עם הסכם

21/11/2007

עימות פרץ היום (רביעי) בישיבת הקבינט בין שר הביטחון אהוד ברק לבין המשנה לראש הממשלה חיים רמון. ברק האשים כי "רמון הוא בין האחראים לכך שישראל תואשם בכישלון ועידת אנאפוליס, משום שהוא מעלה את הציפיות אצל הפלסטינים". לדבריו, "ישראל תואשם בכך שהתעקשה על עמדותיה ולא הלכה כברת דרך מספיקה לקראת הפלסטינים".

רמון אמר בתגובה לדברים, כי "אם היינו מציעים לפלסטינים חצי ממה שהצעת להם בקמפ דיוויד, היינו מגיעים לאנאפוליס עם הסכם על נושאי הליבה. בכל פעם שאיננו מציעים את מה שהצעת בקמפ דיווויד אנחנו מצטיירים כעקשנים".

בקול ישראל דווח כי הרמטכל רא"ל גבי אשכנזי ראש אמ"ן עמוס ידלין וראש השב"כ יובל דיסקין הציגו בישיבת הקבינט את התרחישים הצפויים לאחר ועידת אנאפוליס.

"אנו בשלב האחרון של המו"מ"

מוקדם יותר אמר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בתום פגישתו עם עבדאללה מלך ירדן ברבת עמון, כי אפשר שצוותי המשא ומתן של הפלסטינים ושל ישראל יסיימו עוד היום לדון במסמך המשותף. לדבריו, "אנו נמצאים כעת בשלב האחרון של המשא ומתן, אך אין מנוס מבעיות וקשיים בהמשך הדרך". הוא הביע תקווה שהמפגש באנאפוליס יישמש נקודת פתיחה לתהליך השלום.

המלך עבדאללה קרא לנצל את ועידת אנאפוליס כדי לקדם את המשא ומתן עם סוריה ועם לבנון, בעיקר בסוגיית רמת הגולן. הוא הפציר בישראל לפתוח במשא ומתן רציני כדי להגיע לשלום כולל באזורנו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully