"זליכה מחבל במערכת הכלכלית"

מנכ”ל משרד האוצר אמר הערב, כי כהונתו של זליכה לא הוארכה ללא קשר לשחיתויות. ”או שהמבקר הוטעה ביודעין או שזליכה לוקה בתפיסת המציאות שלו. המשך העסקתו פוגע במשק”

מערכת וואלה!

משרד האוצר כינס הערב מסיבת עיתונאים מיוחדת בתגובה להחלטת מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס להוציא צו הגנה לחשב הכללי באוצר ירון זליכה, המונע מינוי מחליף תחתיו. טענת האוצר היא, כי זליכה פוטר בלי קשר לפרשות השחיתות שחשף, אלא בשל יחסי העבודה הקשים והבעייתיים שלו במשרד.

מנכ"ל משרד האוצר ירום אריאב אמר בכינוס, כי אם המבקר השתכנע שיחסי העבודה של זליכה תקינים, "או שהמבקר הוטעה ביודעין, או שהחשב ירון זליכה לוקה בתפיסת המציאות שלו". לדבריו, יחסי העבודה הגיעו למצב שהם פוגעים חמורות בהתנהלות האוצר. "אי אפשר לנהל פה מערכת", אמר. "מדובר על חבלה אמיתית במערכת הכלכלית, ומתוך אחריות לאומית אנחנו אומרים די, מספיק אי אפשר להמשיך בצורה הזו".

לדברי אריאב, "השבוע האחרון נתן אילוסטרציה ליחסי העבודה הבעייתיים, כאשר זליכה השתלח והכפיש את עובדי המשרד בצורה מעליבה. הוא הכפיש עובדת ציבור נהדרת ומסורה וצירף אותה פתאום לצד של המושחתים".

מנכ"ל המשרד טוען כי זליכה הפך את "חשיפת השחיתויות" לשיטה: "כל מי שמתנגד לו, מיוחס לו אבק של שחיתות. זו שיטת ההפחדה. אנחנו חרדים לניקיון הכפיים במערכת הציבורית לא פחות מד"ר ירון זליכה. אחרי הדברים האלו שהוא אומר, מישהו יכול לתאר לעצמו איך יכולה להתנהל ישיבת הנהלה במשרד האוצר?".

עוד בוואלה!

5 טיפים שיכולים לחסוך לכם המון כסף בביטוח הרכב

לכתבה המלאה

"משלמים מחיר כואב על העסקתו"

ראש אגף התקציבים באוצר קובי הבר אמר בישיבה כי משרד האוצר לא יכול להמשיך להתנהל באותה צורה, ולכן חובה להחליף את זליכה. הוא הוסיף כי בכירי האוצר שלחו מכתב למבקר המדינה, בו סקרו את "המחיר הכואב" שהם משלמים, לדבריו, על המשך העסקתו של החשב הכללי.

באוצר שוקלים לעתור לבג"ץ לאור ההחלטה להגן על זליכה, ומתעתדים להודיע האם יעשו כן ועל צעדים נוספים בהמשך מסיבת העיתונאים.

אתמול הודיע לינדנשטראוס, כי הוא הוציא לזליכה צו הגנה מתוקף סמכותו להגן על חושפי שחיתויות. הצו מכוון לשר האוצר רוני בר-און, ונועד לסכל את כוונתו להביא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב את מינויו של מועמדו, שוקי אורן, תחת זליכה. זליכה היה מי שהתלונן למבקר המדינה על מעורבותו של ראש הממשלה אהוד אולמרט בפרשת הפרטת בנק לאומי. היום נחקר ראש הממשלה בפעם השנייה בפרשה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully