וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קשיים נוספים במכירת תנובה לאייפקס

ינאי ישראלי

1.10.2007 / 18:00

כדי לבצע את המכירה, על התנועה הקיבוצית להגיע להסדר עם 16 קיבוצים המחזיקים במניות. הקיבוצים: התנועה מנסה להכשיל את ההסכם

קשיים חדשים מסתמנים סביב עיסקת המכירה של חברת תנובה לקרן ההשקעות אייפקס. הקשיים התעוררו כתוצאה ממחלוקת חדשה בין נציגי התנועה הקיבוצית לבין "קבוצת ה-16", התאגדות של 16 קיבוצים שסירבו להתחייב למסור למדינה ולבנקים 25% מהתמורה ממכירת מניותיהם בתנובה.

כזכור, ראשיתה של הפרשה הייתה בהתחייבותה של התנועה הקיבוצית לאוצר לוותר על רבע מהתמורה שבמכירת תנובה לאייפקס. בקבוצת ה-16, שלא חתמו על הויתור, טענו בזמנו כי הבטחתה של התנועה הקיבוצית לא מחייבת אותם.

באפריל 2007, לאחר שהתנהל משא ומתן בין הצדדים, נראה היה שהושגו הבנות בין קבוצת ה-16 לתנועה הקיבוצית. לפי הבנות אלו, תוקם קרן נאמנות שאליה תפריש קבוצת ה-16 עשרה מיליון דולר. במקביל תגייס התנועה הקיבוצית שמונה מיליון דולר נוספים, שיופרשו אף הם לקרן. לאחר שלוש שנים, במידה ובורר בלתי תלוי יפסוק שהתחייבותה של התנועה הקיבוצית לאוצר חלה גם על 16 הקיבוצים, יועברו עשרה מיליון הדולר למדינה. אולם במידה והבורר יפסוק שההתחייבות לא תקפה ביחס לקבוצת ה-16, יוחזר הכסף לקיבוצים אלו, והכסף שתגייס התנועה הקיבוצית יועבר למדינה.

"אי אמון מוחלט"

ב"קבוצת ה-16" מאשימים היום (שני) את התנועה הקיבוצית בניסיון לטרפד ולסכל את ההסכם. נציגי הקבוצה הביעו תדהמה, ואמרו כי רגע לפני החתימה על ההסכם ממציאים בתנועה הקיבוצית דרישות חדשות, המנוגדות לבסיס ההסכם. לדבריהם, התנועה הקיבוצית מנסה כעת לחזק את מעמדו של הנאמן, המופקד על הקרן, על מנת להחליש את יכולת ההשפעה של קבוצת ה-16.

"אקט זה של התנועה הקיבוצית הינו הבעת אי אמון מוחלט" אומרים נציגי הקבוצה, ומוסיפים כי "קיים חשש שהתנועה איננה מעוניינת בהשלמת ההסכם למכירת תנובה ומשתמשת בקבוצת ה-16 כתירוץ להכשלת ההסכם".

בתנועה הקיבוצית הגיבו על ההאשמות, ואמרו כי הם אופטימים ביחס להצלחתו של המשא ומתן. "ביום ראשון תתקיים פגישה נוספת, ואנו אופטימיים ומקווים שהכל יבוא על מקומו בשלום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully