וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אולמרט: אבו מאזן פרטנר לשלום

21.9.2007 / 6:33

לדברי רה"מ, יש לחזק את יו"ר הרשות ולהימנע מקיפאון מדיני. "ביום ראשון אביא לממשלה תכנית לשחרור אסירים המתחייבים להתנגד לטרור"

"כבר ביום ראשון אביא לממשלה תכנית לשחרור אסירים פלסטינים המזדהים עם הממשלה הפלסטינית ומתחייבים להתנגד לטרור". כך אמר אמש (חמישי) ראש הממשלה אהוד אולמרט בנאומו בפני מרכז מפלגת קדימה. אולמרט הוסיף, כי "במקביל למחוות ולהידברות נמשיך להילחם בטרוריסטים ללא הגבלה וללא מעצור". עוד אמר, כי "המלחמה לשלום תתנהל שעה שהחרב היצוקה בידינו והתקווה לשלום בליבנו. לא נחדל ממנה".

ראש הממשלה אמר, כי "לעם הפלסטיני יש הנהגה מתונה המכריזה על רצונה בשלום. שנים אמרנו אין פרטנר, עכשיו, לפי כל הסימנים – יש פרטנר". לדבריו, "תמיד יש חולשות ואפשר למצוא סיבות ונסיבות למה לא. אבל צריך לדעת לומר גם למה כן. אנחנו לא משלים את עצמנו. כולנו רואים מה מתרחש בעזה, כוחם של המתונים חייב לעמוד במבחנים לא פשוטים, אבל אנחנו לא רוצים להתעלם מהקולות ברמאללה, מכך שאבו מאזן מאמין כמונו בשלום באמצעות הידברות".

עוד אמר אולמרט, כי "אי אפשר להתעלם מכך שאבו מאזן מאמין כמונו שהפתרון אפשרי רק בעזרת הידברות. אמשיך לקיים איתו הידברות, נשתדל לסייע להם כדי להתמודד עם הקיצונים ותומכי הטרור".

"הצלחנו לבנות תחילתו של אמון"

"אנחנו בעיצומו של מאמץ נוסף שיוביל להבנות בשלב מאוחר יותר, כשיבשילו התנאים להסכם", אמר ראש הממשלה והוסיף, כי "בדינמיקה זו, של ניסיון לגשר על פערים של כאב ושכול, אנחנו צריכים לקדם ערוצים בילטראלים, אם נצליח בכך, נוכל להגיע לעידן אחר".

עוד אמר אולמרט, כי "אבו מאזן ואני הצלחנו לבנות בינינו תחילתו של אמון, אנו מצליחים לחשוב יחד על הדרכים לגשר על פערים. החלטנו שצוותים משני העמים יגבשו הודעה משותפת על השיחות שקיימנו. אם נצליח בהודעה כזו, היא תתרום למפגש שיתקיים בארצות הברית. אני משתדל שהמפגש הזה יתרום לתמיכה בינלאומית רחבה לתהליך שאנו מקיימים".

אולמרט אמר שמיד לאחר החג ייפגש עם אבו כדי להמשיך לקדם את "הסוגיות שעל סדר היום". לדבריו, "אני מכיר את הדעה לפיה אסור למהר, לגלות סבלנות ולא להזדרז. אלה הסבורים כך תמיד מוצאים סיבות להמתין ולא לפעול – לא לחפש סיכוי של ממש לשבירת הקרח המדיני. אינני שותף לתפיסה זו", אמר והוסיף, כי "אני מאמין שקיפאון הוא נסיגה לאחור. המתנה סוללת את הדרך לגורמים קיצוניים להגביר השפעה על הרחוב הפלסטיני. אם נחמוק מנסיון זהיר אך נחוש לבנות אמון עם ההנהגה הפלסטינית, נמצא עצמנו עומדים מול חזית חמאס וג'יהאד איסלמי מאוחדת בכל השטחים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully