וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעת ענק נגד חברות הסלולר

נורית רוט

20.9.2007 / 17:30

הבקשה לתביעה ייצוגית, על סך 182 מיליון ש', הוגשה היום לביהמ"ש בירושלים. על הפרק הודעות ה-SMS שלא מגיעות ליעדן

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה היום תביעה ובקשה לאישורה כייצוגית בסך 182.5 מיליון שקל, נגד חברות הסלולר פרטנר, מירס וסלקום. התביעה היא בגין גביית כספים שלא כדין עבור שליחת הודעות SMS למכשירים מ"מסלול כשר", שאינן מגיעות ליעדן.

התובעים הם אברהם אטיאס, יהונתן פוגל ויצחק לוי, כשכל אחד מהם לקוח של אחת מהחברות פרטנר, מירס וסלקום. התובעים טוענים כי הם, כבעלי מכשירים רגילים, שלחו הודעות SMS למכשירים ממסלולים "כשרים", אך ההודעות לא הגיעו ליעדן ובכל זאת נגבה מהם תשלום.

בתביעה נטען, באמצעות עו"ד ד"ר משה פוגל, כי החל משנת 2005 משווקות שלוש החברות מסלולים או מכשירים שמוגדרים כ"כשרים", המשווקים בעיקר לציבור החרדי. ייחודם של המכשירים הוא בכך שאינם מסוגלים לשלוח או לקבל הודעות SMS (מסרונים) והודעות תוכן שונות, לרבות גלישה באינטרנט. לכן קיבלו המכשירים אישור של "ועד הרבנים לענייני תקשורת".

במסלול זה, במקרה שצרכן ממסלול רגיל שולח הודעת SMS לצרכן הנמנה על מסלול "כשר", ההודעה לא תופיע אצל הצרכן "הכשר".

900 אלף מנויים נפגעים מהמצב

ואולם, טוענים התובעים, בפועל, צרכן המנוי במסלול רגיל, ששולח הודעת SMS לצרכן ממסלול כשר, יוטעה לחשוב כי בפועל נשלחה ההודעה. על צג מכשירו יופיע כי הודעתו נשלחה, למרות שהודעה זו לא תגיע ליעדה למנוי במסלול הכשר. יתרה מכך - עבור שליחת ההודעה יגבה מהשולח סכום ממוצע של 45 אגורות.

לטענת התובעים, למרות שחברות הסלולר יודעות היטב כי הודעות SMS לא יגיעו לעולם לצרכן בעל מסלול כשר, הן לא מצאו לנכון לחסום שירות שליחת הודעות SMS למסלולים כשרים, כפי שעשתה על פי הנטען חברת פלאפון.

לכן, טוענים התובעים כי החברות הטעו את הצרכנים, הן לעניין כי לכאורה נשלחות ההודעות ליעדן והן לעניין גביית תשלום בגין שליחת ההודעות מבלי שסופק השירות.

התובעים מעריכים את גודל הקבוצה שנפגעה בכ-900 אלף מנויים, שביחס אליהם נתבע סכום של 22.5 מיליון שקל בגין נזק לא ממוני כגון עוגמת נפש, כעס וזלזול בשל ההטעיה. עוד 160 מיליון שקל נתבעים בגין הנזק הממוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully