וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר: ביבי גובר על ברק ואולמרט

20.9.2007 / 14:17

לפני "פליטת הפה", קיבל נתניהו 30% תמיכה. שני האהודים הרחק מאחור: ברק עם 23%, ואולמרט מפגין התאוששות עם 8%

אילו היו נערכות היום הבחירות לראשות הממשלה, היה גובר יו"ר הליכוד בנימין נתניהו על שר הביטחון אהוד ברק וראש הממשלה אהוד אולמרט. בסקר שנערך לפני "פליטת הפה" (בעניין הפעילות האווירית בסוריה), תמכו בנתניהו 30%, בברק 23% ובאולמרט 8% בלבד.

מהסקר, שנערך על ידי הפרופסור יצחק כץ עבור התוכנית "הכל דיבורים" של קול ישראל, עולה כי שיעור התמיכה בביבי שומר על יציבות יחסית מאז הסקר הקודם (אז עמד על 32%). שתי המגמות הבולטות בסקר הן הירידה החדה בפופולריות של ברק והעלייה המתונה בזו של אולמרט. בסקר הקודם, שנערך לפני כחודש, שיעורי התמיכה בברק עמדו על 30%, שהם 7% יותר מבסקר הנוכחי.

אולמרט, לעומתו, יכול לזקוף לזכותו שיפור זהיר בפופולריות עם 8% תמיכה (לעומת 5% בסקר הקודם). נתון מעניין נוסף הוא שבקרב מצביעי קדימה, שמהם 28% בחרו באולמרט כמועמד המועדף עליהם, רשם אולמרט עלייה של 100% תמיכה מאז הסקר הקודם, שבו תמכו בו רק 14% מתוכם.

השתיקה הישראלית מוצדקת

המשתתפים בסקר התבקשו להתייחס גם להשפעת האירועים הבטחוניים האחרונים על המערכת הפוליטית ועל כושר ההרתעה של ישראל. 41% מהנשאלים סבורים כי בעקבות אירועים אלו גדלו הסיכויים להקדמת הבחירות לכנסת ולראשות הממשלה, וכי הם מאמינים שהבחירות יתקיימו במהלך 2008. רק 21% מקרב הנשאלים השיבו כי האירועים מקטינים את הסיכוי להקדמת הבחירות.

בסוגית מדיניות השתיקה הישראלית ביחס לסוריה, רוב של 53% גורס כי השתיקה מוצדקת ואילו רק 22% השיבו כי היא אינה מוצדקת. עם זאת, הדעות חלוקות יותר ביחס להשפעתם של האירועים הבטחוניים על כוח ההרתעה של ישראל. 36% סוברים כי ישראל לא החזירה לעצמה את כוח ההרתעה, ואילו 32% מאמינים שכוח ההרתעה שוקם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully