וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אולמרט שכח לגזור את ציפורני הזאב"

יוני מנדל

19.9.2007 / 12:58

ביטאון הממשלה הסורית: אולמרט מדבר על שלום, אך מאשר מלחמה. "מי שבאמת רוצה שלום, לא מתחמש בכל בוקר"

"ישראל מסרבת להודות בפעילות הפירטית שביצעו מטוסיה במתחם האווירי הסורי, אך כלשונו של אהוד אולמרט, היא עדיין מעוניינת בשלום ללא תנאים. כיצד שני הדברים עולים בקנה אחד?", בשאלה זו נפתח מאמר המערכת של ביטאון הממשלה הסורית "תישרין". לפי המאמר, "אולמרט לובש את נוצות יונת השלום, אבל הוא כנראה שכח לגזור את ציפורני זאב המלחמה".

המאמר עוסק רובו בדבריו של אולמרט לעיתונאים רוסים לפני יומיים. רה"מ אמר אז, כי "אנחנו רוצים לעשות שלום עם כולם. אם יבשילו התנאים, אנו מוכנים לעשות שלום עם סוריה ללא תנאים מוקדמים וללא דרישות. יש לי הרבה כבוד למנהיג הסורי ולמדיניותו. אין לנו סיבה לשלול דיאלוג עם סוריה". מאמר המערכת מתייחס לדברי אולמרט בלגלוג: "מה פתאום נחת על אולמרט הצורך לדבר על הכבוד שהוא רוחש לסוריה? כנראה מדובר בעוד ניסיון ישראלי להטעייה ובלבול".

"דרך השלום ידועה לרוצים בה"

מאמר המערכת מבקר בחריפות את הצביעות הישראלית לשלום. "אם ישראל היתה באמת רוצה בשלום, הרי שניתן היה להשיגו כבר לפני למעלה מעשר שנים", נכתב במאמר המערכת, "ואם אולמרט היה באמת איש של שלום הוא לא היה פותח במלחמה בקיץ האחרון על העם הלבנוני, ופוגע בנשים, ילדים וזקנים ובתשתיות הלבנוניות". לאחר מכן נכתב, "אם הממשלה הישראלית באמת היתה ממשלה רודפת שלום, הרי שהיא לא היתה מאשרת את החדירה למתחם האווירי הסורי, ולא את הפרת זכויות האדם שמבצעים חייליה בשטחים הפלסטינים הכבושים, ולא את ההתנקשויות ואת הרס הבתים הפלסטינים".

לפי הביטאון הסורי הממשלתי - "סוריה מצידה הודיעה ומודיעה כי רצונה בשלום צודק וכולל". עוד נכתב ש"מי שבאמת רוצה בשלום, לא מתהדר בחימוש חדש בכל בוקר. דרך השלום ידועה היטב למי שבאמת רוצה לצעוד בה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully