אדם אחד נפצע אמש באורח קל כשתקרת בית הכנסת "בני ציון" ברחוב גרשון בתל אביב קרסה על המתפללים. כוחות כיבוי והצלה שהגיעו למקום פינו את הפצוע, והמשטרה סגרה את מתחם בית הכנסת מחשש לקריסת הקירות.
צוות מתנדבי זק"א נקרא אף הוא למקום לביצוע משימה מיוחדת. לבקשת יו"ר המועצה הדתית אלדד מזרחי ומשטרת מרחב יפתח, חילצו המתנדבים מתוך בית הכנסת חמישה ספרי תורה ותשמישי קדושה יקרי ערך. ספרי הקודש פונו אחר כבוד למקום מבטחים בניידת האמבולנס של זק"א. מהארגון נמסר כי לספרים ולתשמישים שלום.
בית הכנסת בני ציון משמש כמרכז לימוד דתי, ומתקיימים בו שיעורים סדירים למתפללי המקום. אתמול קרסה התקרה דקות בודדות לאחר שהסתיים במקום שיעור תורני והמשתתפים עזבו את בית הכנסת.
המשימה: חילוץ ספר תורה
שרון נובק
27.8.2007 / 10:32