אין פרטנר לחסכון

פרטנר מובילה גל העלאות מחירים: תעלה בספטמבר תעריפי דמי שימוש קבועים ללקוחות פרטיים ועסקיים בכ-2.5%

ערן גבאי
19/08/2007

בול בשבילכם. חברת פרטנר החליטה להוביל את גל העלאות המחירים הנוסף בשוק הסלולר. חלפו שבועיים בלבד מאז העלתה פרטנר את מחירי הגלישה באינטרנט הסלולרי ב-33% ללקוחות הפרטיים, וחצי שנה מאז שהעלתה את תעריפיה בכ-4.6% בממוצע.

כעת שבה החברה ומעלה את מחירי דמי השימוש החודשיים, את עלות זמן האוויר, ואת מחירי הודעות הטקסט (SMS) והמולטימדיה (MMS) למגזר העסקי, ואת מחירי דמי השימוש הקבועים ה-SMS וה-MMS ללקוחות הפרטיים בחלק מהמסלולים שלה בכ-2.5% בממוצע.

העלאת המחירים תיכנס לתוקף ב-9 בספטמבר. העלאת המחירים לא כוללת את התוכניות החדשות שהשיקה החברה מאז יולי 2007.

פרטנר יצאה רק לפני כחודשיים בתוכנית "בול בשבילך", בה היא התחייבה בפני לקוחותיה להציע להם את ההצעות ותוכניות התעריפים המשתלמות ביותר עבורם, על בסיס ניתוח הוגן של אופן השימוש של כל מנוי.

אלא שהעלאות המחירים האחרונות של פרטנר מופיעות ללא כל סיבה נראית לעין ועלולות לגרור בעקבותיהם גם העלאות מחירים מקבילות מצד המתחרות. ההעלאות לא מובנות, במיוחד על רקע התוצאות הטובות של החברה במחצית השנה הראשונה של 2007 ולאור הגידול בהיקפי השימוש בשירותי החברה.

על פי פרטי ההתייקרות של אחת התוכניות שנמסרו ללקוח עסקי של החברה, הרי שדמי השימוש החודשיים יתייקרו בכ-2.5%; דקות זמן אוויר יתייקרו בכ-4%-2%; חבילת SMS/MMS תתייקר בכ-14%.

עוד בוואלה!

צפו: איך להפוך את ארוחת הערב עם הילדים לפעילות חוויתית?

בשיתוף חברת גליל

תירוצים, תירוצים

בפעם הקודמת שפרטנר העלתה מחירים, בפברואר השנה, היה זה בעקבות התירוץ הידוע של הפחתת דמי הקישוריות בענף. גם מתחרתה הגדולה הלכה אז בעקבותיה. החברות העלו אז מחירים בתחילת מארס בהיקף ממוצע של קרוב ל-5%. פלאפון העלתה עוד בינואר מחירים בשיעור נמוך מעט יותר.

החברות טענו אז כי העלאת המחירים היא תוצאה של הפגיעה בהכנסות החברות מההוראה לאפשר התראה לפני המעבר להשארת הודעה במענה הקולי בסלולר, פגיעה של כ-80-70 מיליון שקל בשנה לכל חברה.

חברות הסלולר נוקטות אומנם באחרונה במדיניות שיווקית שקופה יותר מבעבר, לקראת כניסת תוכנית ניידות המספרים לתוקף, אך העלאות המחירים הן זלזול במאמצי שר התקשורת, אריאל אטיאס, להוביל שורה של יוזמות צרכניות לטובת מנויי הטלפונים הסלולרים.

החלטת פרטנר על העלאות המחירים מפתיעה לאור העיתוי הרגיש, כשמשרד האוצר לוחץ על משרד התקשורת להכניס מתחרים חדשים לענף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully