וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממשלה תייבש את תקציבי ההתנחלויות

שרון נובק

22.7.2007 / 13:24

בהחלטה שתאושר היום, יקוצצו עשרות מיליוני שקלים מפיתוח ההתנחלויות. בסביבת אולמרט מבהירים: נמשיך לתקצב את ישובי יש"ע

תקציבי העתק לפיתוח ההתנחלויות בשטחים יושקעו בפיתוח יישובים בתוך תחומי [[הקו הירוק]] – כך צפויה להחליט היום הממשלה בישיבתה השבועית. ביוזמת ראש הממשלה אהוד אולמרט, מנכ"ל משרדו רענן דינור ושר החקלאות שלום שמחון, תועבר האחריות על החטיבה להתיישבות ב[[הסתדרות הציונית]] למשרד החקלאות.

החטיבה להתיישבות הוקמה לאחר כיבוש יהודה ושומרון ב[[מלחמת ששת הימים]], ועסקה בפיתוח היישוב היהודי בשטחים. החטיבה להתיישבות נהנית מתקציב בסיסי של 100 מיליון שקלים, ותקציבה בפועל עשוי להגיע ל-200 מיליון שקלים. הכפפת החטיבה לאחריות שר החקלאות תעביר לו את האחריות לפיקוח על תקציב החטיבה, ולקביעת פעולותיה.

ההחלטה עשויה לפגוע בהעברה המתמשכת של מיליוני שקלים לפיתוח ההתנחלויות, לעיתים אף בניגוד לחוק ולהחלטות ממשלה. יוזמי ההחלטה אף הדגישו, כי בהעברת החטיבה ייושמו כל הלקחים שהופקו ב[[דו"ח המאחזים]] הלא-חוקיים של טליה ששון, אחרי שנידונו במשרדי החקלאות והמשפטים.

"יש"ע תמשיך להתפתח"

השר שמחון הסביר, כי החטיבה תהיה מעתה כלי מרכזי בפיתוח היישובים הכפריים בנגב ובגליל, ובסיוע להקמת מיזמי תיירות כפרית ועסקים קטנים, בהתאם למדיניות פיתוח הכפר שמוביל משרד החקלאות. כמו כן, תוקם ועדת שרים להתיישבות כפרית שתפקידה לפתח את יישובי הפריפריה בגליל ובנגב. בראש ועדת השרים יעמוד ראש הממשלה, וממלא מקומו יהיה שר החקלאות.

בתגובה לידיעה, מבהירים בסביבת ראש הממשלה כי אין כל כוונה להפסיק את הקצאת המשאבים לבנייה בשטחי יהודה ושומרון. "הטענה כאילו כל המהלך הזה נועד לנתק את צינור החמצן של יש"ע לא נכונה", אמר עוזי קרן, יועצו של אולמרט לענייני התיישבות, "ימשיכו להיות תקציבים ליישובים. יש"ע תמשיך להתפתח כמו שהיא צריכה להתפתח - לפי הריבוי הטבעי וההסכם עם האמריקאים", דברי קרן. כך דווח בגלי צה"ל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully