עסקת הביש

מזוז: קצב הוא עבריין מין סדרתי

היועמ"ש אמר בראיון לערוץ 2 כי על אף שגרסת א' אמינה, לא היתה תשתית ראייתית לבסס אישום נגד קצב, "א' היתה קורבן"

מערכת וואלה!

היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז דחה הערב בראיון לערוץ 2, את האשמות כלפיו, לפיהן נסוג מעמדותיו הקודמות על חומרת מעשיו של הנשיא לשעבר משה קצב. לדבריו, צוות הפרקליטים שעסק בתיק הנשיא קצב צמצם מאוד את מסגרת החשדות של המתלוננת א' כבר בשלב הראשון לחקירה. "הגדרנו את התיק כבעייתי. הוא היה על סף סגירה", אמר. "כבר בינואר, היה ברור שלגרסה שא' נתנה במשטרה אין הרבה תימוכין ויש הרבה סתירות".

"היה לי ברור שגרסת נשיא המדינה לשעבר משה קצב, לפיה לא היה לו כל קשר עם המתלוננת א', היא אינה נכונה, והאמנתי לגרסה של א'. אנו חושבים שהיא עדה אמינה, אך יש קשיים בעדות שלה, וידענו לאורך כל הדרך שיש לנו תיק בעייתי", הסביר.

לדברי מזוז, מחומר הראיות עולה, כי בין א' וקצב היתה מערכת יחסים שחורגת מהרגיל, כנראה כוללת יחסי מין. "השאלה היתה האם היתה הסכמה, ניצול יחסי מרות או אונס. לא הצלחנו לבסס תשתית ראייתית להוכיח את הנקודה הזו, ולכן החלטנו בקונצנזוס די רחב לסגור את התיק הזה", אמר מזוז. "אני חושב שא' היתה קורבן במערכת היחסים הזאת, אבל אי אפשר היה לבסס כתב אישום על עדותה", סיכם.

"איני מקבל החלטות לפי דעת קהל"

מזוז הוסיף כי הפרקליטות הבהירהו אתמול שאם הנשיא לא יעמוד בפני בית המשפט ויאמר בצורה ברורה שהוא אשם, לא תהיה עסקת טיעון. "מעשה מגונה זה לא חיבוק או ליטוף, אלא מעשה שנועד לסיפוק או ביזוי מיני. קצב ידרש להודות בכל הסעיפים", אמר. "כשהחלטתי על חתימה על עסקת טיעון, ידעתי שקיבלתי את ההחלטה הלא פופולרית, אבל אני חושב שאני לא אמור לקבל את ההחלטה לפני סקרי דעת קהל".

"ברור לי שמדובר באדם שביצע עבירות מין במשך שנים רבות, גם אם הוא מכחיש", אמר מזוז על קצב. "הציבור צריך לדעת שיש הבדל בין מציאות משפטית ומציאות עובדתית. המציאות המשפטית היא מוגבלת יותר, ולכן גם במצב שיש לנו ראיות שונות, עדויות שמיעה וכו', כל אדם יכול להשתכנע שיש פה עבריין מין סדרתי אבל בבית משפט זה לא מספיק", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully