כוח צה"ל עצר את דובר סיעת פתח

ג'מאל טיראווי נעצר יחד עם שישה פעילים נוספים של הזרוע הצבאית של פתח. עד כה נעצרו רק חברי פרלמנט מטעם תנועת חמאס

יוני מנדל

הבוקר נעצר ג'מאל טיראווי, חבר פרלמנט של סיעת פתח והדובר הרשמי של הסיעה בפרלמנט, במבצע רחב היקף שביצעו כוחות צה"ל במחנה הפליטים בלאטה, הסמוך לשכם. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת, כי טיראווי, בן 38, הועבר ליעד לא ידוע. מלבד טיראווי נעצרו במהלך הלילה שבעה פלסטינים נוספים, ממחנה הפליטים בלאטה ומהעיר שכם.

מעצרו של טיראווי הוא המקרה הראשון בו עוצרים כוחות צה"ל חבר פרלמנט מסיעת הפתח. עד כה המעצרים הפוליטים שביצעה ישראל הצטמצמו לבכירים בחמאס, וביניהם יו"ר הפרלמנט עזיז דוויק, שר החינוך נאסר א-דין א-שאער וחבר הפרלמנט הירושלמי מחמוד אבו-טיר.

סיעת פתח מיהרה לגנות את מעצרו של טיראווי. בהודעת התנועה נאמר ש"מעצרו של טיראווי מוכיח את הזלזול הישראלי בזכויות הדמוקרטיות של העם הפלסטיני ובזכותו לבחור את נציגיו". לדברי התנועה, "המדיניות המתנשאת והשחצנית של ישראל, מהווה הוכחה שמנקודת ראותה של ישראל – לפלסטינים אין זכויות".

מצה"ל נמסר לוואלה! חדשות ש"טיראווי היה מפקד בגדודי חללי אל אקצה ומבכירי ה"תנזים" בשכם". לדברי גורם צבאי "טיראווי היה מעורב בגיוסם, הכוונתם ושליחתם של מחבלים לביצוע פיגועים נגד אזרחים ישראלים, ובהם – הפיגוע בקפה ביאליק בתל אביב במרץ 2002, בו נרצחה אזרחית ישראלית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully