אזרחי בהוטן משלמים על חטאי המערב

המדינה הקטנה היא דוגמה ומופת בתחום השימור הסביבתי. למרות זאת, אזרחיה סובלים קשות מפגעי ההתחחמות הגלובלית

רויטרס
06/05/2007

מדינת בהוטן הקטנה והמבודדת, שממוקמת גבוה בהרי ההימלאיה, עשתה יותר מרוב המדינות בעולם כדי להגן על כדור הארץ והסביבה. היערות, שמכסים יותר מ-70% משטחה של המדינה, מסייעים בצמצום הנזק הסביבתי שגורמת פליטת גזי החממה בכל העולם. בנוסף, חוקי ההגנה על הטבע והשימור במדינה נחשבים מתקדמים במיוחד, ובהוטאן כוללת מגוון ביולוגי אדיר של בעלי חיים וצמחים.

למרות זאת, אזרחי בהוטן הם בין הראשונים לשלם את המחיר על החטאים של תושבי מדינות אחרות - זיהום האוויר וההתחממות הגלובלית מאיימים על המערכת האקולוגית במדינה ועל אורח החיים של אזרחיה.

ההשפעות של ההתחממות הגלובלית – המסת קרחונים והצפות, מזג אוויר בלתי יציב, ריבוי סערות וסופות, ומצד שני תקופות ארוכות של יובש ובצורת – כל אלה פוגעים אנושות בבהוטן, מדינה שרוב כלכלתה מבוססת על חקלאות.

חשש מעלייה בטמפרטורות

החשש הגדול ביותר בבהוטן הוא מעלייה משמעותית בטמפרטורות במדינה – תופעה שמדענים רבים צופים כי תתרחש בעשורים הקרובים, אם תימשך ההתחממות הגלובלית. במקרה שהטמפרטורה הממוצעת בחודשי הקיץ תעלה ביותר מ-1.5 מעלות צלזיוס, מאות מיני בעלי חיים עלולים להיפגע, וקצב המסת הקרחונים באזור יואץ – מה שיגרום לעלייה בהצפות בטווח הקרוב, ולצמצום חמור במקורות המים בטווח הרחוק.

שר החקלאות של בהוטן אמר בראיון כי "החקלאים שלנו משלמים מחיר גבוה בגלל מדיניות השימור שלנו, ואנחנו מקריבים הרבה מעצמנו – אבל העולם לא פועל כדי להקל עלינו".

  • בהוטן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully