וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שטרית המועמד המוביל להחלפת הירשזון

מוטי בסוק

4.5.2007 / 0:04

שר הבינוי גוזר את הקופון, בעקבות התייצבותו לצד אולמרט השבוע. מועמדים חיצוניים סירבו לקבל את תפקיד שר האוצר

בימים האחרונים התחזקה מאוד ההערכה במשרד ראש הממשלה ובאוצר כי ראש הממשלה אהוד אולמרט ימנה את שר הבינוי והשיכון מאיר שטרית לשר האוצר. שטרית היה בעבר שר אוצר (מה-23 בפברואר 99' ועד ה-7 ביולי 99'). בנוסף, בתחילת הקדנציה של בנימין נתניהו כשר אוצר, ב-2003, שטרית היה שר במשרד האוצר. הוא רצה מאוד להיות שר אוצר בממשלה הנוכחית, אולם אולמרט העדיף על פניו את מקורבו, אברהם הירשזון.

שטרית חבר בסיעת קדימה, ומבין המועמדים לתפקיד הוא המועמד המועדף על מרבית בכירי האוצר. סיכויו של שטרית לקבל את תיק האוצר גברו מאוד לקראת סוף השבוע בשל שתי סיבות - האחת, פרסום מסקנות ועדת וינוגרד וניסיונה של שרת החוץ ציפי ליבני למרוד במנהיגותו של אולמרט, והשנייה, סירובם של מועמדים חיצונים לקבל את התפקיד.

פרסום מסקנות ועדת וינוגרד שיפר את היחסים בין אולמרט לשטרית. שר הבינוי התייצב באופן חד משמעי לצדו של ראש הממשלה, ודחה את כל הדרישות להדיחו. בעבר נחשבו השניים ליריבים, כאשר שטרית ראה את עצמו מועמד לתפקיד ראש הממשלה, אך נראה כי אולמרט הבין כי אם ברצונו להמשיך ולהחזיק בתפקידו, הוא יצטרך לחזק את יחסיו עם אישים בולטים בקדימה. כחלק ממהלך זה מונה צחי הנגבי ליו"ר הקואליציה בכנסת, במקום אביגדור יצחקי שהתפטר מהתפקיד.

בנוסף, גישושים שעשו באחרונה מקורבים לראש הממשלה אצל מועמדים חיצונים לתפקיד שר האוצר, העלו כי איש מהם אינו מוכן לוותר על קריירה עסקית עתירת רווחים לטובת תפקיד שר בממשלה, שאיש אינו יודע כמה זמן תחזיק מעמד.

אולמרט מחזיק זמנית בתפקיד

ב-22 באפריל 2007, שר האוצר אברהם הירשזון השעה עצמו מהתפקיד לשלושה חודשים. ההערכה היא כי לא יחזור לאוצר. ראש הממשלה הודיע כי יחזיק בתפקיד באופן זמני. ב-26 באפריל הודיע היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז לראש הממשלה כי בשל החקירה הפלילית המתנהלת נגדו, בפרשת הפרטת בנק לאומי, אין זה ראוי כי יכהן לאורך זמן כממלא מקום שר האוצר.

ב-25 באפריל הודיעה היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, עו"ד שלומית ברנע-פרגו, ליו"ר עמותת אומץ, אריה אבנרי, כי חיים רמון אינו מועמד לחזור לכהן כשר בממשלה. רמון היה המועמד המועדף על רה"מ לתפקיד שר האוצר. שטרית יוכל להתמנות לשר אוצר רק לאחר שהירשזון יתפטר מהתפקיד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully