בשארה: לא מסתתר מאחורי החסינות

יו"ר בל"ד הגיש את התפטרותו בשגרירות ישראל במצרים. לדבריו, "הרשויות בישראל הופכות החלפת דעות לעניין ביטחוני"

22/04/2007

יו"ר בל"ד ח"כ עזמי בשארה הגיש לפני כשעה את התפטרותו מהכנסת. בשארה ביצע את ההליך בשגרירות ישראל בקהיר, שם הוא שוהה. בשארה הציג לקונסול ישראל במצרים מכתב התפטרות, חתם עליו בנוכחות הקונסול ולאחר מכן שוחח קצרות עם שגריר ישראל במצרים שלום כהן. מכתב ההתפטרות הועבר מהשגרירות לירושלים. כך דווח בגלי צה"ל.

נגד ח"כ בשארה מתנהלת חקירה בחשדות שונים, אך על פרטי הפרשה מוטל צו איסור פרסום. היום דווח כי בפגישה עם אינטלקטואלים מצרים שלל בשארה אפשרות כי יתפטר מהכנסת בשל החקירה. לדבריו, מקור החקירה הוא ברדיפה פוליטית, והוא שקל שלא לחזור לישראל על מנת שלא לעמוד לדין.

שטייניץ: לרדוף אחר בשארה

לאחר מסירת מכתב ההתפטרות התראיין בשארה לרשת הטלוויזיה "אל ג'זירה" והסביר את ההחלטה באמרו כי אינו רוצה "לתת לכנופיה הימנית-פשיסטית הזדמנות לפסטיבל החסינות. עתה אני אזרח פשוט, ולא מתחבא מאחורי חסינות". לדבריו, הרשויות בישראל הופכות "החלפת דעות לעניין ביטחוני".

הוא הוסיף כי הוא בן הארץ ובן פלסטין, וכי שיבתו לארץ היא ודאית אלא שאינו יודע את המועד המדויק, ויש עניינים שעליו להשלים בחו"ל טרם שיבתו. על תאריך שיבתו אמר שיחליט אחרי התייעצויות עם גורמים ערביים בינלאומיים. הוא הדגיש כי ישמור על קשריו עם בל"ד, ימשיך לתמוך בהתנגדות ויוסיף לעסוק בפעילות פוליטית.

אתר האינטרנט "כול אל עראב" ציטט את בשארה שאמר כי "ניגשתי לשגרירות הישראלית בקהיר ללא תאום מוקדם ובנוכחות השגריר הישראלי והקונסול, כמו גם ח"כ ואסל טהא חברי למפלגה ועורך הדין ריאד אל אניס, ושם חתמתי על מכתב ההתפטרות בנוכחותם". בשארה ציין שתי סיבות להתפטרות והן התנגדותו ל"התחפרות מאחורי החסינות הפרלמנטרית" ומניעת "עילה לקרנבל התקשורתי שמארגן הימין הישראלי נגדי, שיתרחש כשתוסר חסינותי".

יובל שטייניץ (ליכוד) קרא לרשויות החוק בישראל לרדוף אחר בשארה בקהיר, ולהביאו לארץ על מנת להביא למיצוי הדים עמו. ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד) אמר כי בשארה רצה להתפטר מזה זמן רב, ודיבר רבות בתקופה האחרונה על רצונו לסיים את פעילותו הפרלמנטרית. הוא ציין כי הפרשה האחרונה דווקא עיכבה את התפטרותו. זחאלקה אמר כי "השב"כ עוסק במלאכת חיסול פוליטי, תופרים לבשארה תיק". הוא הביע ביטחון בכך שחפותו של בשארה תוכח, אולם הדגיש כי במצב העניינים הנוכחי אין לו אפשרות לשוב לארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully