וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חג הקורבן של עגלות הסופרמרקט

רוני לינדר-גנץ

18.4.2007 / 17:05

עגלות רבות נגנבות על ידי בני נוער לצורך הובלת עצים לקראת ל"ג בעומר. רשת הריבוע הכחול מדווחת על גידול של 300% באובדן עגלות

בתקופת איסוף הקרשים למדורת [[ל"ג בעומר]] נפוץ לראות עגלות סופר שעשו הסבה להובלת קרשים. התופעה הזו פוגעת קשות בכיסן של רשתות השיווק.

רשת הריבוע הכחול מדווחת על גידול של 300% באובדן עגלות קנייה כשמתקרב ל"ג בעומר, ועל סך כולל של גניבות ושל חבלות בעגלות קנייה בשיעור שנתי של 10% מכלל העגלות ברשת, ובמספרים - 2500 עגלות בשנה שנגנבות או ניזוקות. מחירה של עגלה בודדת הוא 500 שקל, כך שמדובר בנזק משמעותי לרשתות.

נפתח מוקד טלפוני לעגלות נטושות

מסתבר שיש גם שימושים מקוריים ומפתיעים בעגלות הסופרמרקט: בני נוער רבים משתמשים בהם כ"רשת למנגל" במדורה וצולים עליהן בשר בתוך המדורה.

אילן בוכריס, סמנכ"ל פיתוח ותחזוקה של הרבוע הכחול, מתריע כי מעבר להרס העגלות, מדובר במנהג מסוכן מאוד: "הדבר מסכן את בריאותם באופן משמעותי, אדים רעילים נפלטים משריפת החומר הכימי המצפה את עגלות הקנייה. הרעלים יכולים לחדור לגוף הן דרך שאיפת העשן והן דרך אכילת המזון הנצלה על העגלה", מתריע בוכריס.

כדי לצמצם את ממדי הפגיעה, הקימה הריבוע הכחול מוקד הפועל 24 שעות ביממה, במספר 03-9030870, אליו ניתן להתקשר על מנת להודיע על עגלות נטושות, או על כאלה שנעשה בהן שימוש לא ראוי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully