וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המסחר נסגר במגמה מעורבת

עומרי כהן

17.4.2007 / 23:37

תוצאות חזקות של קוקה קולה וג'ונסון אנד ג'ונסון משכו את דאו ג'ונס לעלייה של 0.4% ל-12,772. הנאסד"ק לעומת זאת ירד

נכון להיום, שיקפו החוזים העתידיים על הריבית הפדרלית ציפייה להורדה של 0.25% בלבד בגובה הריבית בארה"ב במהלך 2007, לרמה של 5% - וגם זאת כנראה לא לפני ספטמבר. אולם הנתונים הכלכליים שפורסמו בארה"ב היום ואתמול, יחד עם המשך הצמיחה בפעילותן של ענקיות התעשייה האמריקאית, מעידים על כך שלפי שעה המשק בארה"ב עדיין אינו קרוב למיתון.

בצל הערכה זו, המשיכו היום המשקיעים לרכוש מניות, אם כי בצורה סלקטיווית יותר. לאחר העליות החדות מאמש. התאפיין היום המסחר במגמה מעורבת, כאשר חולשה במניות השבבים, הנפט ובנקי ההשקעות, הקשתה על המשך הראלי בשווקים. תוצאות חזקות של קוקה קולה וג'ונסון אנד ג'ונסון משכו את דאו ג'ונס לעלייה של 0.4% ל-12,772 נקודות וקירבו את המדד נקודות בודדות לשיאו שנקבע בפברואר. מנגד, התממש נאסד"ק ב-0.1% משיא של שש שנים ל-2,516 נקודות. מדד S&P 500 התחזק ב-0.2% לשיא של שש שנים וחצי - 1,471 נקודות. בשוק הסולידי ירדה התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים ב-0.047% ל-4.688%.

לגידול של 0.7% במכירות הקמעוניות במארס, עליו דווח אתמול, הצטרף היום שיפור מפתיע של 0.8% בהתחלות הבנייה בארה"ב בחודש שעבר - לקצב של 1.518 מיליון יחידות דיור, כשגם בהיקף היתרי הבנייה החדשים שהוענקו לקבלנים, נרשמה עלייה בשיעור זהה. מנגד, היתה האינפלציה בארה"ב במארס נמוכה מהצפוי. מדד המחירים לצרכן עלה אמנם בחודש שעבר בשיעור חד יחסית של 0.6%, אולם זאת בעיקר בשל בעלייה במחירי האנרגיה. ללא השפעתם של סעיפי המזון והאנרגיה התנודתיים, עלתה ליבת המדד ב-0.1% - מחצית מציפיות השוק.

עונת הדו"חות הכספיים נכנסת השבוע להילוך גבוה והיום הגיעה תורה של קוקה קולה. מניית יצרנית המשקאות הקלים הגדולה בעולם עלתה ב-2.6% לשיא של קרוב לשלוש שנים, לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות טובות מציפיות האנליסטים, שכללו גידול של 14% ברווח הנקי ל-1.26 מיליארד דולר, ברבעון הראשון של 2007.

עלייה דומה, של 2.4%, רשמה גם מנייתה של יצרנית הציוד הרפואי ומוצרי הטיפוח והבריאות, ג'ונסון אנד ג'ונסון. רווחיה של ג'ונסון אנד ג'ונסון אמנם ירדו ברבעון הראשון ב-21% ל-2.6 מיליארד דולר, עקב רישום הוצאות חשבונאיות הקשורות לרכישת יצרנית הסטנטים קונור מדיסיסטמס בהיקף של 807 מיליון דולר. אולם בשורה העליונה הציגה החברה צמיחה של 16% ל-15 מיליארד דולר. יחד עם תחזיות להמשך המגמה, סיפקה החברה לא מעט אופטימיות למשקיעים.

בקרה המניות הישראליות תחל עונת הדו"חות רק בשבוע הבא והיום סבלו רבות מהן מהמגמה השלילית במגזר הטכנולוגיה. בלטה לטובה מניית צורן שעלתה ב-3.8% ל-19.3 דולר, לאחר שבית ההשקעות האמריקאי ג'פריס העלה את המלצות למניה ל"קנייה", מ"החזק". בג'פריס ציינו כי מחירה הנוכחי של המניה משקף השקעת ערך קוסמת למשקיעים לנוכח השיפור הצפוי בפעילותה העסקית בטווח הקרוב. בג'פריס גם העלו לצורן את מחיר היעד ל-24 דולר, מ-14 דולר.

טבע הוסיפה 0.7% ל-37.2 דולר. החברה דיווחה היום כי ניסוי שנמשך תשעה חודשים בהשתתתפות 90 חולים, הראה שנטילת מינון גבוה יותר של תרופת הקופקסון מתוצרתה, מקטינה ביותר מ-38% את הפעילות הדלקתית במוח שיוצרת מחלת הטרשת הנפוצה.

חברת טופ אימאג’ דיווחה על זכייתה בשבעה חוזים בגרמניה בהיקף של 2 מיליון דולר, עם לקוחות חדשים ועם לקוחות חוזרים. במסגרת החוזים תטמיע החברה את פלטפורמת ה-eFLOW לטיפול במידע המגיע לארגון. המניה הגיבה בעלייה של 5.5% ל-4 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully