וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשארה: מנהלים נגדי מסע הסתה

יוני מנדל

14.4.2007 / 0:02

בראיון ראשון לרדיו א-שמס אמר בשארה, כי הוא שוקל אם להתפטר וכי אינו מתכוון לתת לח"כים "את התענוג" שבהסרת חסינותו

ח"כ עזמי בשארה אמר אתמול בראיון ראשון לרדיו א-שמס, כי האשמות נגדו הן האשמות ביטחוניות חמורות, וכי הוא לא יכול להוסיף פרטים בשל צו איסור הפרסום על הפרשה, אולם ציין כי "כשיפורסמו הטענות זה יהיה דבר חמור מאוד, אבל זה כבר עדיף לי בשביל שאוכל להגיב עליהן".

בראיון הזכיר בשארה את השייח ראאד סלאח כדוגמה לרדיפה של גורמי הביטחון, ואמר כי "סלאח ישב 30 חודשים בכלא בגלל מגע עם סוכן זר שזה סעיף ביטחוני... אני יכול להגיד שההאשמות נגדי מבחינת הנושא הביטחוני הן הרבה יותר גדולות ממה שיוחס לסלאח".

בשארה סרב למסור פרטים על מקום הימצאו, ואמר למראיין כי "אם אגיד לך איפה אני נמצא מיד התקשורת הישראלית תגיע לפה ותציק לי... הופתעתי מאוד ממסע ההשמצות נגד, אבל אני כרגע שוקל את צעדיי. בשל ההאשמות שמייחסים לי מדובר בחוקי משחק חדשים. ולכן אני צריך לחשוב בצורה מסודרת לפני שאחליט על עתידי.

"אם אני מתפטר, יעצרו אותי מיד בגלל שזוהי התוצאה של ההאשמות המיוחסות לי. אם אני לא מתפטר בצל ההאשמות שיפורסמו, מיד יאמרו שאני משתמש בחסינות שלי בשביל שלא להיחקר, ויעשו לי ישיבות הסרת חסינות. אני לא רוצה לתת להם את התענוג הזה. לא רוצה לשחק את המשחק הזה שלהם. אבל בכל זאת, בכנות, זאת באמת שאלה גדולה שעליה אני חושב עכשיו: מה אני אעשה, אתפטר או לא", דברי בשארה.

לא עונה לעיתונאים קטנים

בשארה טען לרדיפה פוליטית ואמר כי "בישראל רוצים לפגוע בפעילות הפוליטית של המגזר הערבי. הם רוצים לגרום לאנשים להבין שבמדינה הזו יש רק לאום אחד ואין בו שני לאומים... אני פונה לציבור היקר ואומר שאנחנו חיים במדינה הזו, אבל רוצים שנתנהג כאילו אנחנו אורחים כאן, למרות שאנחנו בעלי האדמה הזו ואנחנו ותושביו המקוריים.

"אנו רואים לנכון להתנגד לכיבוש ולתקפנות. אני שולח לעם הפלסטיני את רגשותיי הכנים אותם קשה לי לתאר לעם הפלסטיני, אליו אני שייך ואותו אני אוהב. וקורא להם להמשיך בעמידה האיתנה נגד הנסיונות הישראלים לפגוע במאמצינו הלאומיים".

במהלך הראיון רעד קולו של בשארה והוא נשמע נרגש. בשארה ערך בראיון חשבון נוקב עם התקשורת העברית. "אין לי חשק לפגוש את התקשורת העברית. אני מרגיש עשוק אם אני צריך לענות על שאלות של עיתונאי קטן", הוא אמר. הוא האשים את התקשורת העברית כי היא נוהגת בו כאויב, והדגיש כי "מסע ההסתה" נגדו החל בשנת 2000. הוא הדגיש כי הגיעה השעה שהוא יפנה את מקומו לטובת כוחות חדשים אשר ימשיכו בפעילות בבל"ד ויפתחו את המפלגה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully