וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"שינוי מהפכני בתפיסת העולם של מדינות ערב"

29.3.2007 / 22:42

בכינוס של סיעות קדימה וגיל אמר אולמרט, כי הוועידה בריאד היא "עניין רציני", וכי מדינות ערב הבינו שישראל אינה הגדולה שבצרותיהן

ראש הממשלה אהוד אולמרט אמר אמש, כי "הוועידה בריאד היא בהחלט עניין רציני. אנחנו לא משלים את עצמנו. הם רוצים שנחזור לגבולות 67' והם גם רוצים את זכות השיבה. לא הופתענו וכך הבנו שיהיה".

אולמרט, שנשא דברים בהרמת כוסית לכבוד פסח עם חברי סיעת "קדימה" וחברי סיעת "גיל", אמר עוד כי "חשוב גם להתייחס לאווירה, למיצוב ולכיוון. יש כאן תהליך שהלחימה בלבנון חידדה אותו, תהליך שהביא לכך שהמדינות הקובעות בעולם הערבי מתחילות להבין שמכל הצרות שיש להן – מדינת ישראל היא אינה הגדולה שבהן. זהו שינוי מהפכני בתפיסת העולם. סעודיה היא המדינה שתקבע לבסוף את יכולתם של הערבים להגיע לפשרה עם ישראל".

לדברי אולמרט, "גם אצל הפלסטינים אנחנו מרגישים שהם מתקרבים לנקודת הכרעה. העניינים קשורים זה בזה. עוד יבואו מצבים קשים, עוד יהיו משברים אך כשתגיע נקודת ההכרעה – תהיה פריצת דרך שתאפשר לנו לקיים תהליכים היסטוריים. העניין קיבל תפנית חדשה כנקודת ציון, לא כנקודת סיום – מה שמייצר פלטפורמה לתהליך. אנחנו נתווה את הדרך ונכתיב אותה".

ראש הממשלה ציין, כי "מחכים לנו מבחנים קשים – החשוב ביותר הוא הבחירות לנשיאות המדינה. לא סוד מיהו המועמד שאנחנו נפעל בכל הכח כדי שבחירתו תכבד את ישראל ותשיב למוסד את המכובדות שראויה לו והמדינה משוועת לו. נשיא המדינה הוא בסופו של עניין האזרח מספר אחד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully