וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנו של ברגותי זוכה מ-4 נסיונות רצח

יוני מנדל

15.3.2007 / 17:53

קסאם ברגותי ישב במעצר מעל שנתיים וחצי, וזוכה היום לחלוטין בבית משפט צבאי. סנגורו עו"ד פלדמן: זיכוי נדיר

קסאם ברגותי, בנו של מנהיג התנזים [[מרואן ברגותי]], זוכה לפני זמן קצר בבית המשפט הצבאי מארבע האשמות ברצח, לאחר שנתיים ושבעה חודשים בהם שהה במעצר. נגד ברגותי הועלו האשמות קשות, וביניהן - חמישה אישומים שעניינם ירי לעבר אזרחים ישראלים, ועוד ארבעה אישומים בנוגע לניסיון לרצח. ברגותי טען לאורך כל המשפט כי הוא חף מפשע.

סנגורו, עו"ד אביגדור פלדמן, אמר לוואלה! חדשות, כי זיכוי מעין זה בבית משפט צבאי הינו "נדיר ביותר". לדבריו, אם הוא היה נמצא אשם במה שיוחס לו, הוא היה מבלה בכלא עד סוף ימיו.

פלדמן סיפר עוד, כי לאורך כל המשפט טען ברגותי שחוקרי השב"כ ניסו להפליל אותו בגלל שהוא הבן של מרואן ברגותי. בסופו של דבר קיבל בית המשפט את הטענות, כי ההאשמות שיוחסו לקסאם ברגותי לא היו אמיתיות. ברגותי הורשע בסופו של דבר רק בעבירה זניחה בהרבה - חברות בהתאחדות בלתי מותרת - והוא צפוי להשתחרר בעוד שבוע ימים.

בפסק הדין קבע הרכב בן שלושה שופטים, כי "במרבית פרטי האישום לא הראתה התביעה בסיס ראייתי שדי בו להרשיע את הנאשם". הם טענו שנותר בהם חשש שהנאשם היה מעורב בפגועי ירי, אך בסופו של דבר הוחלט לשחררו מחמת הספק.

קסאם ברגותי: מודה לבית המשפט

עו"ד פלדמן סיפר לוואלה! חדשות, כי ברגותי הביע שמחה רבה לאור הזיכוי. בסיום המשפט הוא ביקש למסור הודעה בה נאמר, כי "ברצוני להודות לבית המשפט שהתנהג באופן צודק בענייני". ברגותי, בן 23, ציין שאימו זקוקה לו בבית, ושהוא מעוניין להמשיך כעת את לימודיו האקדמיים.

יצויין, כי אביו של ברגותי הכלוא למספר מאסרי עולם, התעניין מאוד במהלך משפטו של בנו. לדברי עו"ד פלדמן, לא ברור אם אביו של קסאם ברגותי כבר קיבל את הידיעות על זיכוי בנו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully