וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עו"ד רם כספי: על זליכה לפנות את מקומו

ארנון בן-יאיר

12.3.2007 / 19:36

בכנס שבו נכחו השניים, קרא עו"ד כספי לפיטוריו של החשב הכללי משום שלדבריו, הוא פועל נגד הממשלה. זליכה לא הגיב

מושב הפתיחה של ועידת ישראל לנדל"ן, מסים ופיננסים, שאירגנה מכללת נתניה, עסק בנושא קלקולים בהון ושלטון והפגיש על במה אחת שניים מהנצים החריפים ביותר בעת האחרונה במאבק בשחיתות הציבורית - החשב הכללי [[ירון זליכה]] ועו"ד רם כספי, המייצג רבים מבעלי ההון בישראל. כספי, אשר מביע דעתו בתקופה האחרונה בזכות קשרי הגומלין בין ההון בישראל לבין השלטון במדינה, אמר כי על זליכה לפנות את מקומו, וקרא לפיטוריו לאלתר.

לדברי כספי, לא ייתכן שפקיד ממשלתי בכיר יפעל נגד הממשלה. לדבריו, טענותיו של זליכה כי ישראל היא מדינה מושחתת, גורמות לבריחת משקיעים מישראל, לשיתוק הממשלה ולהוצאת שם רע לעובדי הציבור.

זליכה שתק לאורך הפאנל ונמנע מלהגיב לדברים. הוא מצא סנגוריה אצל יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד ד"ר שלמה כהן, שהתייצב להגנתו. כהן אמר שזליכה לא חייב נאמנות לממשלה או למי ממנה, אלא כפקיד ציבור הוא חב אך ורק לציבור עצמו. לדברי כהן, כספי כלל אינו מבין את מהות התפקיד של זליכה כפקיד ציבור.

כשהגיע תורו של זליכה לדבר, הוא עסק בנושא ריכוז הכוח בידי הבנקים הגדולים, הפועלים ולאומי, והיעדר התחרותיות ביניהם, וטען כי דבר זה מהווה כשלעצמו עירוב מסוכן של הון ושלטון. זליכה הביע תקווה שהממשלה תאמץ בקרוב את ההמלצות על הפרטת בנק יהב, ותתן פעילות נרחבת יותר לבנק הדואר, כדי להגביר את התחרות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully