וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצעה: עד 54 ימי מילואים ב-3 שנים

11.3.2007 / 8:43

כיום המכסה עומדת על 36 ימים. לפי הצעת משרד הביטחון לא ניתן יהיה לגייס חייל מילואים לתעסוקה מבצעית יותר מפעם ב-3 שנים

משרד הביטחון גיבש הצעה חדשה ל"חוק מילואים", שיגביל משמעותית את מספר הימים שניתן יהיה לגייס חייל מילואים. על פי ההצעה, שירות המילואים יוגבל ל-54 ימים למשך שלוש שנים. כיום עומדת המכסה על 36 ימים לשנה, אולם מדובר בגידול ביחס להצעה קודמת של משרד הביטחון, שעברה בכנסת הקודמת בקריאה ראשונה, ושבה מספר ימי המילואים עמד על 42 בשלוש שנים.

על פי ההצעה הנוכחית, המושפעת גם מלקחי מלחמת לבנון השנייה, חיילים המשרתים בתפקידי פיקוד יוכלו להיות מגויסים ל-70 ימים במשך שלוש שנים, וקצינים ל-84 ימים. הצעת החוק קובעת עוד, כי לא ניתן יהיה לגייס חייל מילואים לתעסוקה מבצעית יותר מפעם אחת בשלוש שנים - וגם אז לתקופה שלא תעלה על 25 ימים. שאר השירות יהיה באימון בלבד.

בדברי ההסבר לחוק נכתב, כי מניתוחים שנעשו לאחר המלחמה בלבנון עולה שלא ניתן לוותר לחלוטין על תעסוקה מבצעית של חיילי מילואים.

המילואימניקים כועסים

הצעת החוק קובעת עוד, כי הכללתו של יוצא הצבא הסדיר במערך המילואים לא תהיה אוטומטית: כל חייל שישתחרר - תיבחן כשירותו ונחיצותו. מי שלא יקבל הודעה בתוך שנתיים מיום שחרורו ייחשב כמשוחרר משירות מילואים.

הצעת החוק תועבר לוועדת שרים לענייני חקיקה, ואם תאושר היא תוגש כהצעת חוק ממשלתית. אתמול הביעו נציגי חיילי המילואים כעס על הצעת משרד הביטחון. עלה מיקונובסקי מ"פורום החפ"שים" - אחד מארגוני חיילי המילואים - אמר כי ההצעה אינה כוללת מרכיבים חיוניים רבים, ביניהם התייחסות למכסות הכרחיות של אימונים, התייחסות לנושא ציוד חיילי המילואים והתייחסות לתגמול הכספי לחיילי המילואים.

"בצה"ל מנצלים את לקחי המלחמה כדי להיפטר מחוק המילואים. החוק המוצע לא נותן מענה לכל צרכי המשרתים במילואים, ומנציח את המשך הניצול והעושק של המעטים הממשיכים לסכן את עצמם לטובת כל אזרחי המדינה. הוא מפלה ומקפח", אמר מיקונובסקי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully