וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זליכה אסר על ריבלין להשתתף בוועדה

טל לוי

8.3.2007 / 13:05

ל-TheMarker נודע כי החשב הכללי אסר על מנהל החוב הממשלתי להגיע לועדת עושי השוק באג"ח הממשלתיות

נמשך הסכסוך בין החשב הכללי ירון זליכה לבין מנהל החוב הממשלתי הכפוף לאחד מסגניו של החשב הכללי, עדי ריבלין. בשעה זו נערכת ועדה של נציגים מכל עושי השוק במסגרת הרפורמה של שוק האג"ח הממשלתיות. הישיבה נערכת במשרדי חברת ענבל הממשלתית ומשתתפים בה כ-40 עושי שוק ונציגי MTS. ואולם, ל-TheMarker נודע כי החשב הכללי הוציא מכתב בו הוא אוסר על עדי ריבלין להגיע לפגישה.

מדובר בוועדה המתכנסת אחת לרבעון ואשר מקבלת החלטות בענייני המסחר, כמו דיון בשאלה האם יש להוסיף איגרות חוב נוספות, האם להעניק סמכויות למועצת המנהלים של MTS ועוד. נציג האוצר משמש כראש הוועדה ויש לו זכות וטו על ההחלטות שם.

ממשרדו של ירון זליכה נמסר כי "כנגד מר עדי ריבלין נפתחה חקירה על ידי נציבות שירות המדינה בחשד חמור לקבלת טובת הנאה אסורה מחברת MTS. לאור זאת, הנחה החשב הכללי את מר עדי ריבלין שלא לקיים מגע עסקי כלשהו עם נציגי החברה. ובאופן פרטני הנחה אותו שלא להשתתף בוועדה שאמורה לקבל החלטות בין היתר בעניינה של החברה. אם אכן יתברר כי מר ריבלין קיים מגע עם החברה על אף שנאסר עליו, ייאלץ משרד האוצר לנקוט נגדו בכל ההליכים על פי דין".

זליכה וריבלין - סכסוך בן שנה

הסכסוך החל כאשר זליכה האשים את ריבלין כי נסע לחו"ל על חשבון חברת MTS - החברה שהקימה את מערכת המסחר באיגרות החוב הממשלתיות. במכתב שהעביר לנציב שירות המדינה, כתב זליכה כי "למר ריבלין בעיות משמעת רבות" וכי "ריבלין פנה לעובדי החשב הכללי בצורה מעליבה תוך איומים מרומזים לכך שהם יסתבכו".

בתגובה, הגיש ריבלין מכתב למבקר המדינה בו כתב כי "ירון זליכה וסגנו נסעו דרך קבע על חשבון בתי השקעות בינלאומיים, שהינם ספקים של החשב הכללי לצורך ביצוע הנפקות בחו"ל. כל שנה ביצעו זליכה וסגנו נסיעות פאר ברחבי העולם על חשבון ספקים אלו המקבלים עמלות של מיליוני דולרים מידי החשב הכללי, וזאת כאשר הצמד הנ"ל הוא שהחליט מי מבין בתי ההשקעות יזכה לבצע את ההנפקות ולקבל עמלות בגינן".

ריבלין אף טוען, כי לא בוצעו מכרזים לתפקיד המשנה לחשב הכללי וסגנו הבכיר. בתגובה אמר זליכה כי "מדובר בשקרים ובהכפשות מבית היוצר של גורמים שמחוץ לאגף החשב הכללי. והמבין יבין" וכי כל המינויים באגף החשב הכללי נעשו וייעשו בדרך של מכרז בהובלה של נציבות שירות המדינה גם מעבר לנדרש בתקנון שירות המדינה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully