וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אל קאעדה שמה את הנסיך הארי למטרה

שי אילן

5.3.2007 / 11:52

ה"סאן" חושף: התבטאויות באתרים של הארגון מעידות על כוונה לפגוע בנסיך. צבא בריטניה מאמן אותו להתמודד עם חטיפה

נראה שהסכנה הנשקפת לנסיך הארי, שעתיד לנסוע לעירק בחודש מאי, מוחשית משחשבו. תחקיר שערך העיתון הבריטי "סאן" מגלה שבאתרים התומכים באיש הדת הגולה עומאר בכרי פורסמו התבטאויות בנוסח "הנסיך הארי נשלח לעירק כדי שמוסלמים יהרגו אותו", "הוא כנראה רוצה למות" ו"אללה ייתן לו מה שמגיע לו, כמו לשאר הצלבנים".

מומחה לטרור אומר שההתבטאויות לגביו מעידות על התעוררות הולכת וגוברת של ארגוני הטרור לקראת הצבתו של הארי בעירק. כיתת החיילים שבה הארי חבר, המונה 12 איש תעבור אימון מיוחד למקרה של חטיפה. במהלך התרגיל ייפול הארי בשבי יחד עם שני חיילים נוספים, והשאר יסתערו על המבנה בו הוא מוחזק וינסו לחלץ אותו. סיירת ה- Blues and Royals, שהארי חבר בה, תשמש קו ההגנה הראשון שלו.

הארי נוסע ל"שטח של מקס הזועם"

חיילי הסיירת נמצאים כעת בצפון אירלנד ומתאמנים במקום שהותאם לדמות את השטח העירקי. גורם צבאי אמר ל"סאן" שהוא חושש מאוד ממצב בו הארי יישבה על ידי חיילי אויב. הלוחמים הסמוכים להארי, לדברי המקור, יכולים להיות הגורם שיוביל לפתרון מהיר, או לאחד מכאבי הראש הקשים ביותר בכל המלחמה.

לכשיגיע הארי לעירק הוא צפוי לערוך סיורים באזור שהבריטים מכנים "השטח של מקס הזועם", בגלל האכזריות לכאורה של המקומיים. משפחתו של הארי לא הערימה קשיים על השתתפותו במלחמה, וכמעט שלא נשמעה ביקורת הציבורית בבריטניה על כך שהוא עלול לסכן את חבריו ולסבך את מדינתו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully