וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות ביטוח מעכבות תשלומים לבי"ח ממשלתיים

ליאור רבינוביץ

4.3.2007 / 17:08

החוב של חברות הביטוח לבתי החולים עמד בסוף 2005 על כ-100 מיליון שקל. הקופה הציבורית נדרשת להשלים כספים לבתי החולים

חברות הביטוח מעכבות תשלומים ל[[בתי החולים הממשלתיים]]. כך טען ראש המחלקה המקצועית בחשבות משרד הבריאות במשרד האוצר רו"ח יוסי איצקוביץ'. בכנס השנתי לרואי החשבון של בתי החולים ותאגידי הבריאות, אמר איצקוביץ' כי מוסר התשלומים של חברות הביטוח מתדרדר, וכי בתי החולים אינם מצליחים לגבות את התשלומים עבור מבוטחי חברות הביטוח שמתאשפזים בבתי החולים במועד.

החוב של חברות הביטוח לבתי החולים הממשלתיים, נכון לסוף 2005, עומד על 101 מיליון שקלים. רובו, הוא לבתי החולים הגדולים במרכז: תל השומר ואיכילוב. החוב הגדול, טוענים במשרד הבריאות והאוצר, נופל על הקופה הציבורית שנדרשת להשלים מקורות כספיים לבתי החולים עבור הפעילות השוטפת.

חברות הביטוח משלמות לבתי החולים הממשלתיים ובתי החולים של הקופות מאות מיליוני שקלים עבור מבוטחיהם שמתאשפזים בעקבות "אירוע ביטוחי". רוב המבוטחים המאושפזים הם נפגעי תאונות דרכים. השיפוי לבית החולים הוא כנגד ביטוח החובה שרכש המבוטח הנפגע או הפוגע. איצקוביץ' טוען כי 2005 הייתה שנת שיא בעיכובי תשלומים.

איצקוביץ' הוסיף כי העיכוב בתשלומים נובע מהסדר לקוי בין חברות הביטוח לבתי החולים. ההסדר הלקוי הוליד ועדה שהושקה, לפני מספר חודשים, על ידי חשב משרד הבריאות מר ערן הורן וסגן הממונה על הביטוח במשרד האוצר יואב בן אור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully