וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סעודיה: 44 נשאי איידס ברחו מבית החולים

1.3.2007 / 11:49

מתרחבת התופעה של עובדים זרים בסעודיה החוששים שתוצאות הבדיקה יהוו עילה לגירושם. בתוך חודש נעלמו בממלכה 44 אפריקאים

44 נשאי [[איידס]] אפריקאים ברחו מבתי חולים בסעודיה בחודש האחרון לאחר שנודע להם, כי הם נושאים את נגיף ה-HIV. בערב הסעודית חיים כ-20 מיליון תושבים בעלי אזרחות סעודית, אולם במדינה מתגוררים דרך קבע עוד כחמישה מיליון פועלים זרים, המגיעים למדינה על מנת להתפרנס. תושבים זרים אלו נתונים לפיקוח הדוק של הממשלה, לרבות בדיקות רפואיות שמהוות תנאי להמשך קבלת מעמד התושבות שלהם.

החשש מפני גירוש במקרה שהבדיקות הרפואיות יוכיחו מחלה מדבקת, הובילו 44 עובדים אפריקאים זרים לברוח מבתי החולים שבהם קיימו את הבדיקה. התופעה התרחשה מספר פעמים בעיר ג'דה כאשר העובדים הוזמנו לבית החולים המקומי על מנת לקבל את תוצאות בדיקות האיידס שלהם.

בשלב הראשון קיבלו תשובות כל אלו שתוצאות הבדיקה שלהם היו שליליות, והם עזבו את בית החולים עם חותמת המאשרת את תושבותם. אולם, העובדים האחרים, להם נאמר להמתין עד שייגש אליהם פקיד בית החולים, הבינו שכנראה מעיד הדבר על היותם נשאי איידס, והם ניצלו את הרגעים הללו על מנת לברוח.

הנשאים מתחבאים מפני הרשויות

העיתון "אל-עוכאז" הרואה אור בסעודיה מדווח, כי משרד הבריאות הסעודי סיפר שהתופעה התרחשה במספר בתי חולים בממלכה. עוד דווח, כי מדובר ב-44 נשאי איידס, מתוכן 24 נשים ו-20 גברים. הרשויות בסעודיה כבר הודיעו שהן פתחו בחיפושים על מנת לאתר את הנשאים, המתחבאים כעת מפני רשויות המדינה.

אם יימצאו העובדים הנשאים הם יגורשו מסעודיה אל מדינות המוצא שלהם, וזאת, לפי העיתון, "בשל החשש להתפשטות הנגיף במדינה". אחד הצעדים שהרשויות כבר הודיעו שינקטו בהם על מנת למנוע הישנות התופעה, יהיה הגברת האבטחה במוסדות רפואיים, "ובמיוחד בעת קבלת תוצאות בדיקות האיידס".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully