וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהן המניות המועדפות על מנהלי הקרנות?

שרית מנחם

1.3.2007 / 11:00

לפי תוצאות הסקר, טבע ממשיכה להחזיק בתואר המניה הפופולרית מבין מניות תל אביב 100

מהן המניות המועדפות ביותר על מנהלי הקרנות? את השאלה הזו בדק בית ההשקעות מיטב. לפי תוצאות הסקר, טבע ממשיכה להחזיק בתואר המניה הפופולרית מבין מניות תל אביב 100. שווי האחזקות המצטבר שלה אצל עשרת מנהלי הקרנות הגדולים הוא כ-642 מיליון שקל. אחרי שנה בעייתית למשקיעים, החלה מניית טבע להתאושש וכבר הוסיפה מתחילת השנה 23% עד ששינתה כיוון לפני כמה ימים והתממשה ב-7%.

המניות הבאות אחרי טבע בדירוג הן לאומי והפועלים. כי"ל הגיעה למקום הרביעי בדירוג ובזק כבשה את המקום החמישי ודחקה את מניית אלביט מערכות אל מחוץ לטבלה. שווי האחזקות בחמישייה המובילה הוא כ-2.5 מיליארד שקל, שמהווים כ-15% מכל המניות הישראליות שמוחזקות בתעשיית הקרנות כולה.

מחלוקת לגבי מניות היתר

המניה הפופולרית ביותר מבין מניות היתר היתה ונותרה פריורטק. החברה עוסקת בתחום מעגלים מודפסים ושולטת בפי.סי.בי ובקמטק. פריורטק הגיעה למקום הראשון בעיקר כתוצאה מאחזקה גדולה של הראל-פיא. פריורטק סיימה את 2006 עם תשואה של כ-29%, ומתחילת השנה עד לתחילת המסחר אתמול עלתה בעוד 7%. אחריה נמצאות בסולם המועדפות בסר אירופה ויואל.

מנהלי הקרנות חלוקים בהעדפות לגבי מניות היתר והדבר מתבטא בפיזור ניכר של בחירותיהם. מבין 21 המניות שהוצעו לפניהם (כל מנהל בחר שלוש מניות מובילות) יש לא פחות מ-17 מניות שונות. מניות יתר מועדפות נוספות הן אנליסט ואנגל משאבים.

סך כל הנכסים המנוהלים בידי עשרת המנהלים הגדולים בסוף דצמבר 2006 הסתכם ב-95.5 מיליארד שקל, המהווים כ-85% מסך נכסי תעשיית הקרנות. בבחינת התפלגות האחזקות של מניות בישראל ובחו"ל, נמצא כי מתוך סך המניות המוחזקות אצל עשרת המנהלים הגדולים, כ-59% הן מניות מישראל ו-41% הן מניות מחו"ל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully