וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נקנס כי לא הציג מחירים בחלון הראווה

ארנון בן-יאיר

21.2.2007 / 11:29

בעל חנות ארנקים בתל אביב לא הציג מחירים בחלון הראווה. משרד התעשיה והמסחר לא קיבל את טיעוניו בדבר תחרות עסקית קשה

השופטת דורית רייך שפירא, מבית משפט השלום בתל אביב, גזרה השבוע 10,000 שקל קנס, שישולם בחמישה תשלומים, על סירוס ידגארי. הוא הורשע בכך שלא סימן מחירים על כל המוצרים שהציג בחלון הראווה של חנות בבעלותו.

ידגארי הוא בעל חנות "ארנקי ראשון" בתל אביב. בחלון הראווה של החנות מציג ידגארי למכירה ארנקים, תיקים, מטריות ומשקפיים. ידגארי הודה שלא סימן בתג מחיר את המוצרים המוצגים בחלון הראווה וזאת על אף שכשנה קודם לכן קיבל הדרכה ממפקחי משרד התעשייה והמסחר לגבי הוראות החוק והחובה לקיימם.

דגארי ביקש להישפט וסירב להסתפק בקנס מינהלי, אולם לא הגיע לדיוני בית המשפט והיה צורך להוציא כנגדו צו הבאה. אי לכך, ביקשה התובעת כי הדין ימוצה עימו ויוטל עליו עונש מרתיע. ידגארי מצדו, הודה גם בבית המשפט בעבירה שיוחסה לו, וטען שלא סימן את המוצרים בשל התחרות העסקית הקשה עמה הוא מתמודד. הוא הסביר שלא הגיע לבית המשפט בשל תקלות שונות.

ביהמ"ש: לחנך לקיום החוק

השופטת רייך שפירא אמרה כי יש להוציא מהכוח אל הפועל את תכלית הענישה שבחוק, כדי שניתן יהיה להרתיע ולחנך לקיום החוק. לדבריה, מאחר שידגארי בחר שלא לשלם קנס מינהלי, הוא העמיס הוצאות על המערכת, ועל כן עליו להיענש על פי הוראות החוק ולא על פי גובה הקנס המינהלי שיכול היה לשלם אילולא נשפט. בנוסף, לדעת השופטת לנאשם לא היתה הגנה ראויה, שכן התחרות העסקית אינה נימוק לאי קיום החוק.

השופטת קבעה כי הקנס המקסימלי בגין העבירה הוא 78,300 שקל. על אף שלדעתה יש להחמיר מאוד בקנס, יש גם להתחשב בנסיבות האישיות, ובמקרה זה הנאשם הודה במעשה בהזדמנות הראשונה ועברו נקי. אי לכך נגזר עליו קנס בסך 10,000 שקל בלבד, והתחייבות על סך 20 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully