וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנהלת דיסקונט משביתה את הבנק בשל עיצומי הוועד

רם דגן

19.2.2007 / 10:36

לא ניתן יהיה לקבל שירותים בסניפים הבנק, לרבות בסניפי בנק מרכנתיל

קצת יותר משנה לאחר כניסתם של בעלי הבית החדשים בבנק דיסקונט, קבוצת ברונמן-שראן, עושה הנהלת הבנק את הצעד המתבקש. אתמול בערב הודיעה ההנהלה על שביתת מגן. החל מהיום, לא ניתן יהיה לקבל שירותים בכל סניפי הבנק, לרבות סניפי בנק מרכנתיל דיסקונט. בסך הכל, יושבתו כ-220 סניפיה של קבוצת הבנקאות השלישית בגודלה בישראל.

לאחרונה, החל הוועד בעיצומים שכללו הפחתה מדורגת של מספר עובדי יחידת המחשב. אתמול החליטה ההנהלה לנצל את חוק הבנקאות שמאפשר לה להפסיק מתן שירותים במידה והמשך הפעלת הבנק כרוכה בסיכון. בהנהלה אמרו אתמול כי המשך הפעלת הבנק באמצעות מספר מצומצם של עובדי מחשב עלולה להסב פגיעה לבנק וללקוחות ולכן הסניפים יסגרו לקהל.

בתחילת השנה, יצא בנק דיסקונט במהלך שיווקי שכלל את הארכת שעות הפעילות בסניפים עד השעה 8 בערב. בסמוך לתחילת המהלך הגיש יו"ר ועד העובדים, ריקי בכר, בקשה להכרזה על סכסוך עבודה ולאחר מכן הורה לעובדי יחידת המחשב של הבנק להתחיל בעיצומים. בכר טוען כי ההחלטה על הארכת שעות העבודה בסניפים התקבלה ללא התייעצות עם הוועד. עם זאת, גורמים בבנק לא פסלו את העובדה שבכר מבקש להפגין כוח לקראת המשא ומתן על הבונוס לשנת 2006 ולקראת תחילת המשא ומתן על הסכם השכר החדש שאמור להתחיל בחודש הבא.

בקבוצת דיסקונט מועסקים כיום כ-5,500 עובדים. הבנק נחשב לבנק לא יעיל והוא סובל מיחסי יעילות תפעולית נמוכה. אחת הסיבות העיקריות לכך היא מערך הסכמי השכר בבנק המושתת על הסכמי דרגה וותק. בשנה האחרונה יצא הבנק במספר תוכניות פרישה מרצון בעלות של מאות מיליוני שקלים, במהלכן פרשו מהבנק מאות עובדים ותיקים, שגם נחשבים לעובדים יקרים מבחינת עלות השכר.

תחת הנהגת בעלי הבית החדשים, אמורה הנהלת דיסקונט לייעל את הבנק, ובין היתר לשנות את מערך הסכמי השכר, כך שיכלול מרכיבי תגמול התלויים בביצועים. בשלב זה, מגלה ועד העובדים התנגדות ליוזמות של ההנהלה לשנות את מבנה ההסכמים. חוקת העבודה של הבנק תפוג בעוד כחמש שנים ובשלב זה מתבצרים הצדדים בעמדות לקראת השליטה על הבנק.

במכתב ששלח אתמול לראש מערך משאבי אנוש בבנק, אמנון גדעון, אמר יו"ר ועד העובדים, ריקי בכר: "לא נותר לנו אלא להצטער על כי בנסיונה של ההנהלה לשבור את רוחם של העובדים אין היא בוחלת בצעדים הרסניים ומיותרים, שנזקם ללקוחות כבד במקום להפנות את מרצה לנסיונות לפתור את הסכסוך בין הצדדים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully