וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בג"ץ הורה לפטר את מנהל אגף הרישוי

עופר אדרת

11.2.2007 / 16:10

השופטים קבעו כי "אין מנוס" מביטול העסקתו של יהושע שדה, אשר ערך מבחני נהיגה ללא הסמכה. השופט רובינשטיין: פקידים עושים במקום עבודתם כבתוך שלהם

בג"ץ הורה למשרד התחבורה לבטל את הארכת כהונתו של מנהל אגף הרישוי במשרד התחבורה, יהושע שדה.

הרכב של שלושה שופטים - גרוניס, ארבל ורובינשטיין - קיבל בכך את עתירתם של שני נפגעי תאונות דרכים, שטענו כי התנהלותו של שדה משקפת את "המסלול הפגום והבלתי תקין" של הכשרת הנהגים בישראל.

שדה הורשע בבית הדין המשמעתי של שירות המדינה, בכך שקיבל תעודת בוחן נהיגה בלא שעמד בתנאים הנדרשים, ולאחר מכן ערך מבחני נהיגה באופן עצמאי, ללא פיקוח, תוך ניצול מעמדו. בנוסף, הוא הורשע בכך שנתן היתר להוראת נהיגה ולניהול בית ספר לנהיגה לצבי יוזנט, שהיה הממונה עליו במשרד התחבורה.

בהסדר טיעון, שניתן בחודש יוני 2005, הורשע שדה בעבירות של פגיעה במשמעת בשירות המדינה, אי קיום המוטל עליו כעובד מדינה, והתנהגות שאינה הולמת את תפקידו. שדה נידון לנזיפה חמורה, הפקעת משכורת והורדה בדרגת שכר אחת למשך שישה חודשים.

שדה "משלם את מחירה של אווירה"

השופטת עדנה ארבל כתבה היום בהחלטתה, כי "אין מנוס" מביטול ההחלטה על הארכת כהונתו. זאת, לדבריה, בשל פגיעתו ב"אמון הציבור ובטוהר השירות הציבורי". השופטת הוסיפה, כי "התנהגותו של שדה חרגה מנורמות התנהגות תקינות והיא ראויה לגינוי ולביקורת".

בהתייחסה לעתירתם של נפגעי תאונות הדרכים, כתבה ארבל: "כאשר החברה הישראלית מנסה בכל כוחה להילחם בתאונות הדרכים הגובות קורבנות רבים, יש להיזהר במיוחד בהסמכת אלו שבידיהם אנו מפקידים את הכשרתם והסמכתם של הנהגים".

השופט רובינשטיין הסכים עם השופטת, וציין את הזכויות שצבר שדה בתפקידים השונים שמילא בצה"ל ובמגזר הציבורי. עם זאת, הוסיף כי שדה "משלם את מחירה של אווירה, שבה בידי פקידי רשות לעשות במקום עבודתם כבתוך שלהם מתוך חריגה מן הנורמות". השופט סיכם וכתב: "מדינת ישראל איננה מדינת עולם שלישי ואיננה רוצה להיות כזאת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully