תיק קצב: מהתלונות ועד כתב האישום

קצב עזב את משכן הנשיאות

יו"ר הכנסת משמשת מהיום גם כממלאת מקומו של קצב. בנאום ראשון בתפקידה הצהירה: השמועות כאילו אני מועמדת לתפקיד אינן נכונות

25/01/2007

יו"ר הכנסת, ח"כ דליה איציק (קדימה), משמשת החל מהיום גם בתפקיד ממלאת מקומו של נשיא המדינה, משה קצב. זאת, לאחר שוועדת הכנסת אישרה את נבצרותו הזמנית של קצב. עם כניסתה לתפקיד כינסה איציק מסיבת עיתונאים, ואמרה: "הלוואי שלא היינו מגיעים ליום הזה. מוסד הנשיאות נמצא במשבר וזהו רגע של מבחן עבור כולנו".

איציק הבהירה, כי השמועות על שאיפתה לרוץ לנשיאות אינן נכונות. לדבריה, היא אוהבת את תפקידה כיו"ר הכנסת ונושאת את תוארה בגאווה, ואין לה כוונה לנסות להיכנס למשכן הנשיא.היא הדגישה כי היא מצפה ל"ימים טובים יותר", בהם תוכל להחזיר את התפקיד, שניתן לה, לדבריה, למשמורת בלבד.

הנשיא קצב עזב היום את משכן הנשיאות, ויבלה את סוף השבוע בביתו הפרטי בקריית מלאכי, שם התקבל באופן לבבי וחם. עם זאת, הוא הכריז כי ישוב למשכן בשבוע הבא, אף שלא ישמש כנשיא בפועל.

היום אישרה ועדת הכנסת ברוב של 13 תומכים לעומת 11 מתנגדים את בקשת הנבצרות הזמנית של הנשיא קצב, בעקבות הכרזת היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז שלשום, לפיה בכוונתו להעמיד את קצב לדין באישום חמור של אונס, בנוסף למספר סעיפים נוספים של עבירות מיניות, עבירות מרמה ועוד.

בקרב רוב חברי הכנסת שררה אי שביעות רצון בעקבות החלטת הוועדה. יו"ר סיעת הליכוד גדעון סער אמר: "הוחמצה הזדמנות להחלטה ערכית שתשקם את אמון הציבור במערכת". ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) אמר כי ועדת הכנסת שלחה מסר אנטי ערכי, ואילו ח"כ זהבה גלאון (מרצ) אמרה כי זהו "פרס למואשם באונס".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully