הקרב על ראשות העבודה

מתפקדי העבודה מעדיפים את אילון בביטחון

בניגוד לסקר שפורסם אתמול, מתפקדי העבודה עדיין תומכים בח"כ אילון בפריימריז. עם זאת, ניכרת מגמת ההתחזקות של ברק

11/01/2007

סקר חדש מראה כי עמי אילון עדיין מוביל במרוץ לראשות מפלגת העבודה בקרב מתפקדיה. מסקר שערך מכון המחקר "מאגר מוחות" עבור קול ישראל עולה כי אילון זוכה לתמיכה של 31% מהמתפקדים כיו"ר הבא של המפלגה, בעוד שאהוד ברק זוכה ל-27% בלבד. זאת, בניגוד לנתוני הסקר שפורסם אתמול ב"מעריב", בו נטען כי 30% היו בוחרים בברק לראשות המפלגה, בעוד שרק 23% תומכים באילון.

עם זאת, הסקר שפורסם היום מראה כי מגמת ההתחזקות של אילון פחותה מזו של ברק: בעוד שהתמיכה בברק עלתה ב-13% מאז חודש דצמבר, טרם הכרזתו על השתתפותו במרוץ לראשות המפלגה, הרי שבתקופה הזהה עלתה התמיכה באילון ב-5% בלבד.

עמיר פרץ זוכה לתמיכה של 10% בלבד, ירידה של 6% מאז דצמבר ואילו ח"כ אופיר פינס זוכה ל-18% תמיכה, הזהה לתמיכה שזכה לה טרם הכרזת ברק. במקרה של אי הכרעה בסיבוב ראשון, ייטו התומכים בפרץ, פינס ודני יתום לתמוך באילון, ובסיבוב השני תעמוד התמיכה באילון על 50%, בעוד שהתמיכה בברק תהיה 37%. עם זאת, גם במקרה זה יש לשים לב למגמה מאז חודש דצמבר, טרם הכרזת ברק: התמיכה בסיבוב השני באילון ירדה מאז ב-13%, בעוד שהתמיכה בברק בסיבוב השני עלתה ב-16%.

44% ממתפקדי העבודה גם מעדיפים את אילון כשר הביטחון, בעוד שרק 35% רואים בברק מועמד מתאים לתפקיד זה. האמונה ביכולת שני המועמדים להשיב את מפלגת העבודה לשלטון בבחירות הבאות זהה בקרב המתפקדים ועומדת על 31% לכל אחד מהם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully