שרה בריטית: אנחנו פשוט אוהבים להשתכר

הייזל בלירס מהלייבור לא הולכת סחור סחור, ואומרת בפשטות - זו המנטליות האנגלו-סקסית. ובכל זאת, היא רוצה לחנך את בני עמה

רויטרס
31/12/2006

הבריטים ידועים כשתיינים הגדולים של אירופה, ומשלמים על כך בעלייה ניכרת בשיעור מקרי המוות הקשורים לאלכוהול. "ייתכן שזו המנטליות האנגלו-סקסית. אנחנו פשוט אוהבים להשתכר", מודה כעת השרה הייזל בלירס מהלייבור. "אני לא יודעת אם אי פעם נאמץ את תרבות השתייה האירופית, שם יוצאים ושותים כוס יין אחת".

בנובמבר הוארכו שעות הפעילות של פאבים ברחבי המדינה, בניסיון למנוע את הילולות השתייה הנפוצה בהם מדי ערב, כשהבליינים שותים כמויות אדירות של אלכוהול בזמן קצר. למרות זאת, לא נרשמה ירידה של ממש במספר הבריטים שחוזרים הביתה שתויים.

"בריטים רבים סובלים מבעיות בריאותיות שונות בגיל צעיר יחסית, כמו בעיות כבד בשנות העשרים והשלושים לחייהם, שבעבר הופיעו רק בגילאים מאוחרים יותר", אמרה בלירס בראיון לסנדיי טיימס. לדבריה,יש לעשות יותר כדי לחנך את האזרחים על הסכנות הטמונות באלכוהול.

סקר שנערך במאי השנה העלה כי בריטניה סובלת מבעית ההתנהגות האנטי חברתית החמורה ביותר באירופה, שלעיתים קרובות נגרמת בעקבות שתיית אלכוהול. שירות האמבולנסים של לונדון דיווח על עלייה של 3% בתקריות הקשורות לשתיית אלכוהול.

מאז 1991, הוכפל מספר הגברים השותים את עצמם למוות בממלכה המאוחדת. גברים בריטים בגילאים 35-54 סבלו מהעלייה הגדולה ביותר במקרי מוות הקשורים לאלכוהול, על פי לשכת הסטטיסטיקה הבריטית. גם שיעור מקרי המוות של נשים בגילאים האלה הוכפל. שירותי הבריאות מעריכים שמספר הילדים המאושפזים עקב שימוש באלכוהול קפץ ב-20% בחמש השנים האחרונות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully