אלמוג: גנרלים חכמים ישפרו את תנאי הלחימה

בטקס חלוגת מלגות ללוחמים שיבח את יוזמת אוניברסיטת בר אילן. בין הנוכחים צבי רגב, אביו של אלדד שהיה סטודנט במקום.

מערכת וואלה!

האלוף במיל' דורון אלמוג השתתף בטקס חלוקת מלגות לסטודנטים בבר אילן ששרתו במלחמה האחרונה וקרא לעידוד ההשכלה הגבוהה בקרב המפקדים, "אם יהיו לנו גנרלים חכמים ואמיצים שיידעו לקבל את ההחלטות הנכונות, אז תנאי הלחימה של הלוחמים בשטח יהיו קלים וטובים יותר. לעולם התוצאות ייקבעו בשטח, על ידי מי שמסכן את חייו בחזית. הם גם אלה שיקבעו את קיומה של מדינת ישראל במלחמה", אמר.

במהלך הטקס הוענקו מלגות בסכום של 1000 דולר לכל סטודנט של בר-אילן אשר השתתף בקרבות במלחמת לבנון השנייה. "כולם מכירים את תופעת ההתנכרות למשרתים במילואים" אמר אלמוג וציין לשבח את היוזמה, "אך האוניברסיטה הזאת החליטה החלטה ערכית ראויה להעלות על נס את השרות הקרבי בצה"ל ואת הגבורה הפיזית והנפשית שבנתינה ובהגנה על מדינת ישראל".עוד במהלך הלחימה יצא פרופ' קוה, נשיא האוניברסיטה, לארה"ב כדי לגייס את הכספים למלגות וקרא לחיזוק וקידום החינוך בהשכלה הגבוהה "ביטחון ישראל לא יובטח רק מעוד מטוסים ועוד טנקים", אמר.

בין הנוכחים היה גם צבי רגב אביו של החייל החטוף אלדד שאמור היה להתחיל את לימודיו באוניברסיטה, במהלך הטקס פנה אליו נשיא האוניברסיטה והבטיח כי מקומו של אלדד שמור בפקולטה למשפטים ולכשישוב בשלום, יקבל גם הוא את מלגת הלוחמים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully