וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איפה כולם? מעקב כנסת שבועי

יעל קישיק

23.11.2006 / 14:00

ועדת חוקה התכנסה לדון בהצעת חוק של סער וריבלין. אז למה איש, כולל שניהם, לא הגיע לדיון? יעל קישיק בודקת נוכחות לח"כים

השבוע חברי הכנסת המתעופפים, אותם חיפשנו במסדרונות בשבוע שעבר, חזרו למשכן. בתחילת השבוע פרסמה לראשונה ועדת האתיקה את לוח הטיסות המלא של חברי הכנסת והתברר כי הם טסים לא מעט בכלל. אבל גם כשהם נמצאים בארץ הם לא תמיד טורחים להגיע לישיבות הכנסת והוועדות, אפילו אם הם אלו שיזמו את הדיון.

ועדת חוקה חוק ומשפט – יום שני, 10:00

ועדת החוקה בראשות ח"כ בן ששון הייתה אמורה לדון בשתי הצעות חוק של חברי הכנסת גדעון סער וראובן ריבלין (ליכוד) בנוגע להגבלת מספר שרי הממשלה ל-18. יו"ר הוועדה הופתע לגלות שאף חבר ועדה לא טרח להגיע. ח"כ בן ששון הופתע עוד יותר, כשגילה שאפילו מגישי הצעת החוק לא התייצבו לדון בה.

בתום 15 דקות של המתנה חתם ח"כ בן שושן את הישיבה והודיע על ביטולה לאלתר. זמן קצר לאחר מכן הגיע ח"כ סער בסערה והופתע לגלות שהישיבה בוטלה. סער זעם על הצעד בו נקט ח"כ בן ששון ואמר, כי "הוא עשה מחטף כדי לטרפד את הצעת החוק". לטענתו, הוא הודיע לבן ששון מראש שהוא יאחר לדיון, משום שהוא השתתף בדיון עם שר הביטחון בוועדת החוץ והביטחון. "בן ששון אמר לי שזה בסדר, ושגם אם לא אגיע בזמן הוא ידאג להעביר את החוק", אמר סער.

זמן קצר לאחר מכן הגיע גם ח"כ ריבלין, שכבר שמע שהישיבה בוטלה ורק הגיע להתנצל בפני יו"ר הוועדה. ריבלין הסביר שהוא נכח בישיבה של ועדת הכספים, שדנה באותו זמן בעמלות הבנקים.

ח"כ בן ששון אמר בתגובה, כי "לא נעשה שום מחטף. הייתי יחיד בוועדה ולכן ביטלתי את הישיבה. ועדת החוקה מתכנסת תמיד בזמן, ולהפתעתי מצאתי את עצמי לבד לחלוטין. כנראה שלח"כים היו דברים חשובים יותר לעשות".

שאר חברי הוועדה, אגב, לא טרחו להגיע בשום שלב. הח"כים שלא הגיעו עד שבן שושן סיים את הישיבה הם: קולט אביטל, מיכאל איתן, טלב א-סנע, עזמי באשרה, זהבה גלאון, יצחק גלנטי, משה גפני, עמירה דותן, מתן וילנאי, נסים זאב, דני יתום, לימור לבנת, יצחק לוי, אברהם מיכאלי, דני נוה ועתניאל שנלר.

הצעת החוק בנושא צמצום מספר השרים תעלה לדיון שוב בוועדת החוקה בשבוע הבא. הח"כים המציעים מוזמנים יחד עם שאר חברי הוועדה.

ועדת העלייה והקליטה – יום רביעי, 09:00

שר הקליטה והעלייה זאב בוים הגיע ברביעי בבוקר, עם פמליה מרשימה מאנשי משרדו, בכדי לדווח לחברי ועדת הקליטה על מצבם של עולי אתיופיה. חברי הוועדה מבקשים מהשר כבר תקופה ארוכה שיגיע ויודיע על הקמת ועדת בדיקה לעניין מצב העולים, ולאחר תלאות רבות והגשת הצעה לדיון מהיר שהגישה ח"כ קולט אביטל (עבודה) הוא אכן הגיע, עם בשורות בפיו.

הח"כים עצמם דווקא לא הגיעו. יו"ר הוועדה ח"כ מיכאל נודלמן (קדימה) מצא עצמו לבד מול מצגת מרשימה שהכינו אנשי משרד הקליטה. ח"כ אביטל קפצה למספר דקות לדיון, אבל למרות שהנושא היה כה חשוב לה עד כדי שהגישה הצעה לדיון מהיר, היא לא טרחה להישאר.

אנשי לשכת שר הקליטה אמרו בזעם, כי "חברי הוועדה ביקשו משר הקליטה שיקים ועדת בדיקה בלתי תלויה, שתבדוק את נושא קליטת יהודי אתיופיה. הוא אכן בא להודיע על הקמת ועדה שכזו, אבל אף אחד לא טרח לבוא ולשמוע, אפילו לא יוזמת הבקשה. בחצי השני של הישיבה טפטפו להם מספר ח"כים לזמן מוגבל. רק ח"כ זאב אלקין (קדימה) נשאר כל הדיון". בלשכת משרד הקליטה מבהירים עוד, כי הישיבה תואמה כבר לפני זמן רב עם אנשי ועדת הקליטה.

בלשכתה של ח"כ אביטל מסבירים, כי היא התחייבה להשתתף בדיון דחוף של ועדת החוץ והביטחון, שתואם עמה לפני שנקבע לוח הזמנים של ועדת הקליטה והעלייה. "ח"כ אביטל יצאה מהדיון של ועדת החוץ והביטחון לזמן מוגבל, על מנת להשתתף בדיון של ועדת הקליטה והעלייה ולאחר מכן נאלצה לחזור לדיון הקודם, לא לפני שהתנצלה בפני הנוכחים על היעדרותה מהדיון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully