וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המסחר נסגר בעליות שערים

עומרי כהן

16.11.2006 / 23:30

זה היום ה-5 של מגמות עלייה בשוק המניות האמריקאי. נתוני האינפלציה טובים מהצפויומחירי הנפט ירדו ב-4.3%

בוול סטריט נמשכה האופטימיות ושוק המניות האמריקאי השלים יום מסחר חמישי ברציפות של עליות שערים, כשברקע . מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4% ושובר שוב את שיאו הטרי, מדד S&P 500 מתחזק ב-0.3% לשיא חדש של שש שנים ואילו מדד נאסד"ק מוסיף 0.2% לרמתו הגבוהה ביותר מאז פברואר 2001. את המגמה החיובית ממתנת חולשה במניות התוכנה והאנרגיה. בשוק הסולידי עולה התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים ב-0.036% ל-4.651%.

המדד המקיף לבחינת ביצועי שוק המניות האמריקאי, S&P 500, טיפס אתמול לשיא של שש שנים והתקרב עד כדי 9.5% משיאו שנקבע בתקופת הבועה - 1,527 נקודות. ארבעה ימים רצופים של עליות שערים, שאפיינו את המסחר בשוק המניות האמריקאי מאז שישי שעבר, העלו אתמול גם את מדד דאו ג'ונס לשיא חדש של 121,251 נקודות.

לעליות של אתמול תרמה עלייה נוספת במדד מנהלי הרכש של המגזר היצרני בניו יורק, מה שהצביע על התרחבות נוספות בפעילות היצרנית במגזר. אולם, מעבר לנתונים הספציפיים הללו, שולטת האופטימיות בשוק המניות האמריקאי באופן ברור. ירידה חדה של 1.6% במדד המחירים הסיטוניים (מדד המחירים ליצרן) בארה"ב באוקטובר, אשר פורסמה שלשום, הגדילה את הסבירות להורדת ריבית מצד הבנק הפדרלי, כבר במחצית בראשונה של 2007.

בתחזית זו תומכים גם נתוני המחירים הקמעוניים שפורסמו היום. מדד המחירים לצרכן בארה"ב ירד באוקטובר בשיעור של 0.5%, בהמשך לירידה זהה בספטמבר. בנטרול השפעותיהם של סעיפי המזון והאנרגיה התנודתיים, עלה מדד הליבה ב-0.1% באוקטובר, בהמשך לעלייה של 0.2% שנרשמה בחודש שקדם לו. בוול סטריט צפו בממוצע ירידה של 0.3% במדד כולו ועלייה של 0.2% במדד הליבה.

עוד דווח לפני הפתיחה, כי בהתאם לתחזיות המוקדמות, גדל הייצור התעשייתי בארה"ב ב-0.2% באוקטובר, לאחר נפילה מפתיעה של 0.6% בספטמבר. במהלך המסחר פירסם הבנק הפדרלי של פילדלפיה את הסקר החודשי שלו, אשר הצביע על התרחבות בהתאם לציפיות בפעילות המגזר היצרני בעיר. אולם נתוני הסקר גם הראו ירידה חדה בהיקף ההזמנות ממפעלים בפילדלפיה, אשר עשויה להתבטא גם בפיטורי עובדים.

בקרב המניות הישראליות, עלתה קומברס ב-4.6% ל-18.5 דולר. אתמול נפלה המניה ב-14.3%, בתגובה להודעת החברה על חשיפת שגיאות חשבונאיות נוספות, הקשורות לרישום הכנסות מחוזים, רישום תשלומי המס ורישום חלק מההוצאות, בנוסף לשגיאות ברישום תאריכי הקצאת בחברה.

מאז פרסום ההודעה בלילה שבין שלישי לרביעי, הפחיתו אנליסטים רבים את המלצותיהם ואת מחירי היעד למניה. ב-CIBC למשל, הוסיפו את המילה, "ספקולטיווית" להמלצת "תשואת היתר הענפית" שלהם, אולם חתכו את מחיר היעד למניה ל-25 דולר, מ-30 דולר. בית ההשקעות פרידמן בילינגס רמזי הותיר לקומברס המלצת "תשואת שוק" והפחית את מחיר היעד ל-20 דולר, מ-24 דולר.

חברת אלוט קומיוניקיישנס השלימה אתמול הנפקה מוצלחת בנאסד"ק, ומכרה מניות במחיר שעלה על הרף העליון של טווח המחירים שפורסם בתשקיף החברה. אלוט הישראלית, המתמחה במערכות לאופטימיזציה של מערכות תקשורת בפס רחב, מכרה 6.5 מיליון מניות במחיר של 12 דולר למניה, בעוד שטווח המחירים שפורסם בתשקיף היה 11-9 דולרים למניה. אלוט גייסה 78 מיליון דולר לפי שווי חברה של רבע מיליארד דולר. מניית החברה החלה היום להיסחר בנאסד"ק תחת הסימול ALLT וזינקה ב-18.5% ל-14.2 דולר במחזור גבוה של 5.2 מיליון מניות.

יצרנית עדשות המשקפיים המולטי-פוקאליות (רב-מוקדיות), שמיר אופטיקה, דיווחה על גידול של 23.8% בהכנסות ברבעון השלישי ל-24.1 מיליון דולר. עם זאת, הרווח הנקי של החברה ירד ב-32% ל-1.3 מיליון דולר, על רקע הוצאות שיווק גבוהות באירופה ועלויות שיצרה המלחמה בצפון. רווחיות זו היתה נמוכה מציפיות האנליסטים, ובעקבותיה הפחיתה החברה את תחזית הרווח ל-2006 כולה. מניית שמיר הגיבה בנפילה של 7.9% ל-8.7 דולרים.

בית ההשקעות CIBC הוריד אתמול את מחיר היעד למניית טי.טי.איי ל-5 דולרים, מ-6 דולרים, לאחר שהחברה חשפה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי, אולם הותיר לה המלצת "תשואת יתר ענפית". טי.טי.איי ירדה ב-1.1% ל-2.8 דולרים.

ב-CIBC גם העלו אתמול את מחיר היעד לאלביט מערכות ל-35 דולר, מ-30 דולר, אולם הותירו למניה המלצה פושרת של "תשואה ענפית". אלביט מערכות עלתה ב-3.1% ל-32.4 דולר.

מגל מערכות עלתה ב-1.2% ל-9.3 דולרים, לאחר שהחברה הודיעה כי חתמה על חוזה המשך בשווי של כ-1.6 מיליון דולר, להתקנת מערכות הגנה היקפית מסביב לשדה תעופה בינלאומי במזרח אירופה. הפרויקט צפוי להסתיים עד סוף שנת 2007.

מניית ספקית שירותי התקשורת, אקספון (סימול: XFN), עלתה ב-7.2% ל-2.65 דולר והשלימה טיפוס דו-יומי של 13.2% בתגובה לפרסום תוצאותיה הכספיות של החברה לרבעון השלישי. אקספון דיווחה אתמול על גידול של 60.5% בהכנסות ברבעון השלישי ל-9.7 מיליון דולר ועל רווח נקי של 211 אלף דולר. זאת לעעומת הפסד של 209 אלף דולר שרשמה ברבעון המקביל אשתקד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully