וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בג"צ לפולארד: השר איתן יישאר בממשלה

13.11.2006 / 11:27

הבוקר דחה בג"ץ את עתירת בני הזוג פולארד. בני הזוג דרשו למנוע מינויו של רפי איתן, שהיה מפעילו של פולארד כסוכן, לשר

הרכב בג"צ בראשות נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש דחה הבוקר את עתירתם של ג'ונתן ואסתר פולארד. [[ג'ונתן פולארד]], המרצה מאסר עולם בארה"ב עקב הרשעתו בריגול לטובת מדינת ישראל, עתר בחודש מאי האחרון לבג"ץ, בניסיון למנוע את מינויו של יו"ר מפלגת הגמלאים רפי איתן לשר בממשלה.

העותרים העלו טענות קשות כנגד איתן, כמי שהיה אחראי להפעלתו של פולארד כסוכן. לטענתם פגע איתן בפולארד פגיעה חמורה, סיכן את חייו והביא לשלילת חירותו. הטענה המרכזית של פולארד היא כנגד הגירסה שמסר איתן לאמריקאים בהטילו את כל האחריות למבצע הריגול על פולארד עצמו, כאילו פעל על דעתו וללא מעורבות של ממשלת ישראל.

עוד טענו העותרים כי מינויו של רפי איתן ממפלגת הגמלאים לשר יגרום לכעס בקרב שלטונות ארצות-הברית כיוון שברשותו מסמך חיוני, המוכיח אילו מסמכים העביר פולארד לישראל, והוא מסרב למסור את המסמך לאמריקאים. בני הזוג פולארד טוענים כי המינוי ימנע כל סיכוי לשחרר את פולארד מהכלא האמריקאי.

בהחלטתה לדחות את העתירה, ציינה השופטת בייניש כי עיקר טענותיו של פולארד נשענו על פרסומים עיתונאיים, על שמועות ועל קטעי מידע שלוקטו מאמצעי התקשורת. לדבריה "העותרים לא הניחו תשתית ראייתית מינימלית לביסוס טענותיהם".

בייניש הוסיפה כי "בדיון שקיימנו, שמענו את העותרת אסתר פולארד שביקשה להשמיעה זעקתה באוזנינו, ומבינים אנו לכאבה. אך הטענות שהעלתה אינן מבוססות ומכל מקום הן טענות במישור היחסים עם ארה"ב, והן נוגעות ליחסים הבינלאומיים של המדינה שבית משפט זה נמנע מלהתערב בהם."

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully