וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צניחה של 70% ברווחי פריזמה

רם דגן

12.11.2006 / 16:59

לובש וקוטלר ממשיכים לסבול מפק"ן ומצפים בכיליון עיניים לשאר הנכסים. הוצאות השיווק ירדו ב-25%

בית ההשקעות החדש פריזמה המשיך לסבול גם ברבעון השלישי של השנה מהפדיונות הגבוהים שנרשמו בקרנות פק"ן. הרווח בתקופה הסתכם ב-1.435 מיליון שקל - צניחה של כ-70%, לעומת רווח של 4.57 מיליון שקל שנרשם ברבעון השני של השנה. הירידה ברווח נבעה מהמשך הפדיונות בנכסי פק"ן, שניהלה בסוף הרבעון 11 מיליארד שקל. כאשר הועבר הניהול של פק"ן לפריזמה באפריל האחרון, ניהלו הקרנות 16 מיליארד שקל. הירידה בנכסים באה לידי ביטוי בצניחה של כ-10 מיליון שקל בשורת ההכנסות, שהסתכמה ב-47.3 מיליון שקל ברבעון השלישי.

דו"חות הרבעון השלישי של פריזמה הם למעשה הדו"חות הרבעוניים השניים שמפרסם בית ההשקעות החדש, שהוקם על ידי קרן ההשקעות מרקסטון בניהולו של רון לובש. הדו"חות כוללים גם את נתוני העבר של בית ההשקעות ששימש כתשתית להקמת פריזמה, סולומון השקעות, אולם למספרים האלו, שמייצגים פעילות של בית השקעות קטן, אין רלוונטיות לביצועים הנוכחיים של פריזמה. פריזמה, שנמצאת בעיצומה של ההשקעה בתשתיות החברה, גייסה בחודשים האחרונים כ-100 עובדים חדשים. כיום עובדים בחברה כ-150 עובדים שממתינים לקליטת יתר הנכסים שנרכשו מהפועלים ומלאומי. מתוך נכסים של 48 מיליארד שקל קלטה עד כה פריזמה רק את נכסי פק"ן, ואת נכסיה המעטים של סולומון השקעות.

מנכ"ל פריזמה, דב קוטלר, אמר כי "תוצאות הרבעון השלישי השנה, ובעצם השני לפעילותנו, משקפים את המשך תהליך הבניה של פריזמה בית השקעות. את ששת החודשים הראשונים הקדשנו לבניית תשתית אנושית, טכנולוגית, שירותית ושיווקית, אשר תתמוך באופן מלא בקליטת נכסים בהיקף של 48 מיליארד שקל". קוטלר הוסיף, כי למרות שהשורה התחתונה איננה משקפת כיום את ההיקף האמיתי המתוכנן לפעילותה העסקית של פריזמה, הרי שאין להקל ראש בעצם קיומה של שורה תחתונה חיובית בתהליכי הקמה של כל עסק באשר הוא.

גם ברבעון השלישי בלטו הוצאות הפרסום והשיווק הגבוהות של החברה. אלו הסתכמו ב-6.8 מיליון שקל, ירידה של כ-2.2 מיליון שקל, לעומת הוצאות של 9 מיליון שקל שנרשמו ברבעון השני. בחברה אמרו היום כי תקציבי השיווק והפרסום צפויים להתייצב על היקפים נמוכים יותר, עם התבססותו של המותג פריזמה וסיום שלב החדירה לשוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully