וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עשרות מאבטחים ביישובים ביו"ש יפוטרו

5.11.2006 / 16:43

לטענת הפורום המשפטי למען ארץ ישראל, הפיטורים נעשו כדי למנוע מהם זכויות סוציאליות. משרד הביטחון: השיקולים מקצועיים

משרד הביטחון הורה באחרונה על פיטוריהם של עשרות מאבטחים המועסקים במסגרת תוכנית "מבצר" של משרד הביטחון להגנה על ישובי יו"ש.

לטענת הפורום המשפטי למען ארץ ישראל, סגן הרמטכ"ל האלוף משה קפלינסקי הורה לפטר לפטר 40 מגנים. כן טוענים בפורום, כי בשלב הסופי מתכוון האלוף קפלינסקי לפטר 200 אנשי אבטחה שעומדים לצבור וותק של שנתיים, על מנת למנוע מהם זכויות סוציאליות ובהן קביעות ותוספת 1% לשכר.

מנכ"ל הפורום המשפטי למען ארץ ישראל נחי אייל, אמר כי "הפיטורים אינם על בסיס שיקולים מקצועיים וביטחוניים. הם נעשים בחוסר תום לב, ללא זכות שימוע והנמקה, אלא כחלק ממדיניות ההפקרה והייבוש של מתיישבי יהודה ושומרון של שר הביטחון עמיר פרץ. פרץ, שנאבק שנים כיו"ר ההסתדרות בחברות ובארגונים שהפרו זכויות עובדים, מוכן להקריב את עקרונותיו הסוציאליות לצורך מימוש מדיניותו הפוליטית".

במשרד הביטחון דוחים את הטענות, ואומרים כי הפיטורים נעשו משיקולים ארגוניים. "תהליך הפיטורים הובהר מראש למגנים טרם התחלת העסקתם, ונמסר להם כי תקופת ההעסקה תוגבל לשנתיים", כך מסרה דוברת המשרד. "בהליך הפסקת עבודתם לא תיפגע כל זכות סוציאלית, וכמו כן, אין כוונה לפגוע בזכויות הסוציאליות של המגנים בעתיד". במשרד הביטחון מדגישים, כי אבטחת הישובים עצמה לא תיפגע עקב פיטורי חלק מהמגנים, מכיוון שצה"ל ידאג למתן הביטחון לאותם ישובים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully