וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רק 6.6% מהמנכ"לים בישראל הן נשים

5.11.2006 / 16:38

בשנים האחרונות נרשמה עליה בשיעור הנשים המכהנות בתפקידים בכירים במשק, אך שיעורן בדרגות הגבוהות עודנו נמוך מאוד

הנשים תופסות חלק נכבד במשק הישראלי, אולם עדיין אינן מצליחות להתקדם מעלה בסולם הדרגות. כך לפחות עולה מסקירה שערכה חברת "דן אנד ברדסטריט", המגלה בין השאר, כי בעוד ש-46% מהעובדים במשק הן נשים, שיעורן בקרב יושבי הראש של החברות העסקיות הגדולות עומד על 2.5% בלבד.

את הסקירה ערכה החברה, על מנת לבדוק את שיעור הנשים בתפקידי ניהול בקרב 1400 מהחברות הגדולות בישראל, המדורגות ב-100 ענפי המשק המובילים.

עם זאת, ככל שדירוג המשרה יורד ניתן להבחין בהתקדמות מזערית בשיעור שילוב הנשים. 6.6% מהמנכ"לים בחברות המובילות כיום הן נשים, וכן 11.8% מהסמנכ"לים. מכלל בעלי התפקידים הבכירים, רק 14% הן נשים. בין המנהלים הטכניים הבכירים מצטיירת תמונה עגומה, בתפקידים אלו לא ניתן למצוא ולו אישה אחת.

"עדיין מעדיפים מנהלים יוצאי צה"ל"

"אחת הסיבות למיעוט הנשים בכלכלה הישראלית, כמו גם במערכת השלטונית, הינה העדפה ברורה למנהלים יוצאי צה"ל. סיבה נוספת נעוצה בהעדר תמריצים מצד המדינה לנשים עובדות", מסביר ראובן קובנט, מנכ"ל דן אנד ברדסטריט.

גם התחום המשפטי נשלט ברובו על ידי גברים. כך, למשל, ניתן למצוא רק שלושה משרדי עורכי דין בבעלות נשית, בקרב המשרדים הגדולים: אורנה לין, נעמי לנדאו וענת רוזנר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully