וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המסחר נסגר בירידות שערים

עומר שרביט

3.11.2006 / 23:57

יום המסחר האחרון לשבוע נסגר בירידות שערים בשל העלייה במחירי הנפט והחששות מהעלאת הריבית בארצות הברית

עלייה במחירי הנפט וחששות מהעלאת הריבית בארצות הברית, לחצו כלפי מטה את שוק המניות האמריקאי ביום המסחר האחרון של השבוע. הקפיצה במחירי הנפט העיבה על ההתלהבות מדו"ח התעסוקה המעודד יחסית שפירסם משרד העבודה בארה"ב, ועל המשך הדיווחים לגבי תוצאות כספיות טובות יחסית של החברות. דו"ח התעסוקה לימד על חוסנה של הכלכלה האמריקאית, כשהצביע על שפל של חמש שנים באבטלה, אך עורר שוב חששות מפני העלאת ריבית.


המדדים פתחו בעליות קלות, שמהר מאוד התחלפו בירידות: דאו ג'ונס ירד ב-0.27% לרמה של 1,1986 נקודות; נאסד"ק השיל 0.14% לרמה של 2,330 ו-S&P 500 נחלש ב-0.2%. התגברות הלחצים להעלאת הריבית הזניקו את התשואה על האג"ח הממשלתיות בארה"ב ל-10 שנים, לרמה של 4.7% - לאחר שננעלה ב-4.6% ביום חמישי. המגמה השלילית קוזזה במעט עם עלייה של 1.3% במדד הסחורות ועלייה של 1% במדד השבבים.

הנעילה האדומה חותמת שישה ימים רצופים של ירידות שערים - שיא שלילי של יותר משנה. הרצף השלישי קוטע כחודש רצוף של עליות שערים. בסיכום שבועי, דאו ג'ונס ירד ב-0.86% מתחת לרף 12 אלף הנקודות ונאסד"ק ירד ב-0.8%.

הזהב השחור שוב תפס כותרות היום. ומחירה של חבית נפט טיפס בבורסה בניו יורק ב-1.26 דולר לרמה של 59.14 דולר, על רקע דיווחים של דיפלומטים אמריקאים כי קבוצות מיליטנטיות בניגריה מתכננות סדרת חטיפות והתקפות על מתקני נפט במדינה. במקביל, התקבל איום אנונימי על פצצה במתקן זיקוק באינדיאנה שבארה"ב. המגמה השלילית של הימים האחרונים נבעה משורה של נתוני מקרו שהעידו על האטה בקצב ההתרחבות של כלכלת ארה"ב ואתמול היו אלה נתוני מכירות חלשים של רשת הקמעונות וול-מארט. דו"ח התעסוקה היה אמביוולנטי מצד אחד הצביע על תוספת של 92 אלף משרות חדשות בלבד באוקטובר, ביחס לציפיה לתוספת של 125 אלף משרות. מצד שני, שיעור האבטלה ירד ל-4.4%, ביחס לתחזית קודמת של 4.6%. זו הרמה הנמוכה ביותר של שיעור האבטלה שנרשמה מאז אפריל 2001. לפני שבוע דווח כי התמ"ג של ארה"ב צמח ב-1.6% בלבד ברבעון השלישי של השנה, לאחר צמיחה של 5.6% ו-2.6% בשני הרבעונים שלפניו. ביום שלישי דווח על ירידה מפתיעה באמון הצרכנים בארה"ב וביום רביעי, דווח על האטה חריפה מהחזוי של קצב ההתרחבות במגזר התעשייתי האמריקאי.

לנתוני המקרו המאכזבים נוספה אתמול הצהרתו של בכיר ביצרנית הציוד המכני הכבד קטרפילר, על כך שלהערכתו 2007 תהיה שנת האטה בשוק הדיור בארה"ב. בשוקי מזרח אסיה נרשמה מגמה חיובית, כאשר ההנג סנג של הונג קונג נגע בשיא במהלך המסחר וננעל בעלייה מתונה יותר.

טבע סגרה את השבוע בעלייה של 0.5%, לקראת תוצאות הרבעון השלישי שיפורסמו ביום השלישי. האנליסטים צופים לחברה רווח של 63 סנט למניה והכנסות של 2.33 מיליארד דולר. החברה פירסמה השבוע את נתוני מכירות הקופקסון, התרופה האתית שלה לטיפול בטרשת נפוצה. המכירות עלו ברבעון השלישי בכ-15% לשיא של 354 מיליון דולר, אך הצמיחה השולית של התרופה הולכת וקטנה.

גיוון אימג'ינג, המוכרת גלולה לאבחון מחלות במערכת העיכול, הוסיפה 2.2% והשלימה טיפוס של 8.2% ביומיים. החברה דיווחה בסוף השבוע על גידול של 21% בהכנסות הרבעון השלישי לרמה של 24 מיליון דולר ורווחיות דומה לרבעון המקביל אשתקד, בנטרול הוצאות לתגמול מבוסס הון. גיוון אישרה מחדש את התחזיות ל-2006 ועידכנה מעט כלפי מעלה את הרף התחתון של תחזית הרווח.

אמדוקס ננעלה בירידה של 0.5% והשלימה עלייה של 1.3% ביומיים, לאחר זינוק של 40% מתחילת השנה. ענקית החיוב וה-CRM דיווחה ביום רביעי בלילה על צמיחה של 21.7% בהכנסות השנתיות לרמה של 2.48 מיליארד דולר ורווח של 1.85 דולר למניה - בכך עקפה את התחזיות.

יצרנית הציוד לרשתות תקשורת, אלווריון, עלתה ב-0.1% למחיר של 7.3 דולרים, לעומת מחיר יעד של 10 דולרים שהעניקו לה באוסקר גרוס, שגם אישרו היום מחדש המלצת "קנייה" לחברה. אלווריון סיכמה אתמול את הרבעון השלישי, עם צמיחה של 7% בהכנסות ל-54 מיליון דולר. הפסדי החברה הצטמצמו ל-2 מיליון דולר.

חברת שירותי המחשוב נס, עלתה ב-2.9% למחיר של 14.8 דולר. מניית החברה קפצה בכ-25% מסוף אוגוסט. מחיר היעד של אוסקר גרוס לנס הוא 16 דולר וגם לה אישרו מחדש היום המלצת "קנייה". החברה סיימה את הרבעון השלישי עם תוצאות שיא. נס עלתה על תחזית הרווח, אף פיספסה את תחזית ההכנסות.

אודיוקודס תפרסם את תוצאותיה לרבעון השלישי ביום שלישי והמניה תיקנה היום כלפי מעלה ב-2.8%. זאת, לאחר שאתמול ננעלה בירידה של 7.4%, על רקע חולשה בעסקי המתגים של החברה המתחרה טקלק (סימול TKLC). האחרונה דיווחה על פיטורי עובדים וסיום ההתקשרות עם קבלני משנה, עקב תוצאות חלשות ברבעון השלישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully