וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מופז מאשים את עובדי נתב"ג ב"שביתה פראית"

3.11.2006 / 15:20

הדברים נאמרו לאחר שהשר הרצוג ביקש משר התחבורה לפעול לסיום המשבר, הפוגע בתיירות. ח"כ מרציאנו: "הרשות מתעללת בעובדים הזמניים"

שר התחבורה שאול מופז מאשים את העובדים הזמניים בנמל התעופה בן גוריון ב"שביתה פראית", כלשונו. לדבריו, העיצומים מבליטים את הצורך לשים קץ לתופעת העסקתם של קרובי משפחה ברשות שדות התעופה. בגלי צה"ל דווח, כי בבית הדין לעבודה בתל-אביב יתחדש מחר ב-19:00 הדיון באשר לסכסוך שבין העובדים הזמניים להנהלה.

מוקדם יותר הבוקר, פנה שר התיירות יצחק הרצוג לשר מופז וליושב ראש ההסתדרות עופר עיני וביקש מהם לפעול לסיום השיבושים בנמל התעופה בן גוריון, "המחבלים במאמצים לשקם את הנזקים לתיירות שגרמה מלחמת לבנון".

ח"כ יורם מרציאנו (עבודה) קרא אף הוא לשר התחבורה להתערב מיד בנושא. "אני תמה מדוע שר התחבורה שאחראי בעצם באופן ישיר על רשות שדות התעופה אינו מביע את קולו. מדובר במאות אנשים שעובדים שם כמו בשוק עבדים", אמר והוסיף, כי "שדה התעופה תקוע מזה מספר ימים ואנחנו לא שומעים את קולו". ח"כ מרציאנו פנה ליו"ר הכנסת דליה איציק בבקשה לקיים דיום דחוף במליאה. לדבריו, רשות שדות התעופה מתעללת בעובדים הזמניים מדי חורף ומפטרת רבים מהם בלי להעניק להם קביעות.

כתב "הארץ" זוהר בלומנקרנץ:

השיבושים בנתב"ג נמשכים הבוקר זה היום השלישי ברציפות. העובדים הזמניים ממשיכים לנקוט בעיצומים שגורמים לעיכובים של ארבע עד תשע שעות בזמני המראות המטוסים. העמסת המזוודות נעשית באיטיות רבה על ידי עובדים קבועים של רשות שדות התעופה. כמו כן המטוסים שמגיעים לארץ נפרקים לאט.

העובדים הזמניים ממשיכים לנקוט בצעדיהם, לאחר שבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ביטל אמש את צו המניעה נגדם, על אף המלצת בית הדין כי העובדים יפסיקו את העיצומים ויחזרו לשולחן המשא ומתן עם ההנהלה. העובדים הזמניים ברשות שדות התעופה מוחים על פיטורי 120 מחבריהם.

נוסעים רבים שהגיעו מחו"ל, שמזוודותיהם לא נפרקו בזמן מהמטוסים, עזבו את נתב"ג בלא מטענם. רשות שדות התעופה קראה אתמול לנוסעים שהשאירו את מזוודותיהם בנתב"ג לבוא ולאספן. ניתן להתקשר למודיעין נתב"ג בטלפון 9755555-03.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully